+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 13

Тема: Самолет като за Марс

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Трябва да ме закараш първо на марс, където да направя няколко опитни прототипа, всичко друго е в сферата на мечтите и фантазията, или врачуването.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Трябва да ме закараш първо на марс, където да направя няколко опитни прототипа, всичко друго е в сферата на мечтите и фантазията, или врачуването.
    Не е точно така както го описа. Атмосферното налягане се знае, силата на гравитацията също е известна, съставът на атмосферата също е достатъчно точно определен. Няма нужда от врачуване. Друг е въпросът, че няма къде да постигнеш въпросната ниска гравитация физически. Чрез центробежна постановка можеш да увеличиш гравитацията, но не и да я намалиш. При това този вид гравитация не е реалистичен, защото ще имаме силно изкривяване - теглото в "по-горните" слоеве на симулационния контейнер ще се окаже много по-голямо, което не е така на Марс (там е обратното). Май само с компютърна симулация може да се направи. Има и такива програмки дори (симулация на летящо самолетче), но не съм сигурен, колко реалистично симулират полетите. Това, че не са направени да се настроят за Марс също е ясно.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен