+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 8 от общо 8

Тема: fpv-rc.com Висококачествена електроника за радиоконтрол на дълги разтояния.

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    fpv-rc.com Висококачествена електроника за радиоконтрол на дълги разтояния.

    Целта на магазина fpv-rc.com е да запознае любителите на високите технологии в авиомоделизма, популяризирането на системите LRS 869-915Mhz(Long Range Systems), което на български означава Системи за далечен обхват или Mногообхватни системи за радиоконтрол, както и отвеждането на авиомоделизма в България на по-високо ниво.
    В магазина ще откриете високо технологични продукти, като системи LRS, OSD, стаблизиращи системи, проследяващи устройства, както и модели на самолети, подходящи за FPV и мого други интересни артикули, които постепенно ще бъдат добавяни в магазина.
    Електрониката в авиомоделизма, която отдавна е част от нашето хоби, последните години претърпя огромни промени, позволявайки да отведем радиоуправляемите модели далеч зад поезрението, предоставяйки ни възможността да изпитаме удоволствието да се почувстваме като пилоти на реални летателни апарати и да се реем като птица на непостижими до скоро разтояния.
    Заповядайте да разгледате магазина и ако имате въпроси ще се радвам да ви отговоря.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Въпрос.
    Цена, качество на сигнала, разстояние за сигурно пилотиране? Ако може с точни числа в лв., процент, и км. за един възможно най-евтин /бюджетен/ вариант, и за един малко по скъп да кажем профи вариант.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Като начло трябва да се знае какво точно е желането Ви. Има различни комплекти с различни мощности и чувствителност, с различен обхват, с OSD644DMD, с телеметрия, в комлект с апаратура или с видеосистема. Освен това има комплекти с модули, които пасват перфектно на WFT09(препоръчнана), пасват на някои модели на Futaba и други апаратури съвместими с модула TX11MFLRS в нашия магазин. Ако притежавате апаратура, която няма възможност за интегриране на модула, но има букса за симулатор, има друг вариант: с Базовата станция BTS2PV2, със същата електроника.
    Ако желанието Ви е само да имате радиоконтрол на не по-малко от 10 км. със стандартните антени 5db, има еднопосочни комплекти(без телеметрия) и без OSD, можем да Ви предложим комплекта PACKLRSAUVTR или PACKLRSAUVBR.
    За по-професионални нужди предпочитаният комплект от много ползватели на системата LRS 869-911MHz е Kit KWFP_FPV2G4, включващ почти всичко необходимо за пилотиране с OSD, автопилот с различни режими, с обхват и телеметрия до 72км.
    В нашият магазин няма комплект с обват по-малък от 10км със стандартните ентени при нормани условия.
    За качеството на сигнала има много да се говори. В по-професионалните комплекти бордовият компютър OSD644DMD разполага с прецизни сензори за измерване на силата на сигнала, на получените пакети, величината на смущенията, изчислява обхвата в километри и при откриване на аномалии предупреждава пилота с визуални и акустични аларми.

    За повече информация моля посетете магазина fpv-rc.com, а ние ще се опитаме да Ви помогнем в избора.

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Разгледах магазина. Много постен ми се видя от към асортименти и освен това голяма част от показаните асортименти ги нямаше налични. Искаше ми се да съм първия, който ще ви направи оборот, но то просто няма наличности. Пък това с чакането хич не ме устройва. Нали знаеш - когато човек е мераклия, иска му се от днес за утре. Кажи му 20 дена и желанието му веднага ще се охлади.

    Другото, което ми направи лошо впечатление - документацията е на испански, което си е откачена работа. Тук-там има PDF-и и на английски език, но не навсякъде. Самия сайт с документацията има автоматичен преводач, но нали знаеш колко лош превод прави. И последно - българския сайт работи много много бавно. Чак човек се изнервя. Само заради бавната работа ще губите потенциални клиенти. Аз самия не издържах да разгледам всичко. Направо ми писна от чакане.

    Та ако пожелая, можеш ли да ми подготвиш за изпращане още утре и пристигане в събота следното:

    1. Апаратура
    2. Най-мощния модул за нея
    3. Най-чувствителния приемник
    4. OSD с GPS
    5. Бордови компютър с функция Go To Home.
    5. Стабилизираща система
    6. Две обикновенни кръгови антени (на първо време не искам насочени).
    7. И каквото друго е необходимо, за да може още събота да монтирам еднопосочна система (не искам телеметрия, нали има OSD).

    И колко пари ще ми струва това удоволствие?

    Направи ми публична оферта. Нека всички да я видят, защото това е системата, която би заинтересувала всички останали български моделисти.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Здравейте господин Матеев, съгласен съм, че магазина е малко постен, но малко по малко ще се зарежда, а има и артикули, на които им липсва описание и не са активирани. Все пак сме в България и първо бих искал да направя проучване на пазара. И както всеки новоизлюпил се магазин и нашият си има кусури. Относно документацията, за съжаление производителят е предвидил само езиците испански и английски. Във WIKI страницата има много информация и преводачка, но както сам сте се убедил не превежда добре. За превод от испански аз нямам проблеми и бих се радвал да помагам с превода и настройките на систамата на нашите бъдещи клиенти.

    От изброените от Вас атрикули имаме в наличност и на разполощение за незабавна доставка следните продукти:

    1. Апаратура WFT09 с модули Tx и Rx на 2.4GHz - цена с ДДС 506.55Лв,

    2. Еднопосочен комплект(без телеметрия) с автопилотPACKLRSAUV1, комплекта съдържа:
    -приемник RXRC11ULPV2 еднопосочен(без телеметрия),
    -модул предавател TX11UNFLRS-500 съвместим с WF09 на WFLY,
    -OSD644DMD + GPS,
    -BOOTADMD-V2, за връзка с компютъра,
    -зумер, за акустичните аларми
    -2 антени 5dBi.
    -бутон за настройка. Цена на комплекта с ДДС- 999.29Лв.

    3. Аналогов алтиметър(Не е належащ, но го препоръчвам. (Въпреки че има GPS, аналоговият отчита височина спрямо точката на излитането, а GPSа спрямо надморската височина). Цена с ДДС: 81.00Лв.

    4. DCDC24/5RC V2(калибриран регулатор, вместо захранването от BEC, препоръчвам го. (От калибрираното захранване на системата зависи прецизното отчитане на силата и качеството на сигнала, и на правилното отчитане на волт и амперметърите) Цена с ДДС: 43.85Лв.

    5. Към този комплект идва безплатно GLUEVIDEO_L2B(улеснява свързването на видеосистемата и с вграден микрофон)на стойност 64.80Лв

    За да се ползвате от предимствата на автопилота ще Ви е необходима стабилизираща система IMULRSB1(очква се скоро да излезе новата версия фърмуерa, но за да работи системата с нея ще е необходима актуализация). Вместо нея една по-икономична, изпробвана система, е IR сензора на Co-Pilot CPD4 . За съжаление го нямаме в наличност в нашия магазин.

    Ще са необходими и RC кабели, за свързване на компонентите, някой друг кабел за запояване(на конекторите за батериите например), доза търпение. Нищо по-равлично от това, което сте правил при монтажа на други модели.
    Системата за видео е желателно да бъде на 2.4Ghz.

    Значи, един комплект с тези характеристики ще излезе на:

    WFT09.....................................506.55Лв
    PACKLRSAUV1...........................999.29Лв
    GLUEVIDEO_L2B-безплатен,...............0Лв
    DCDC24/5RC V2..........................43.85Лв
    Алтиметър.................................81.00Лв
    Транспоррт.....................около 15.00Лв(изчислява се автоматично от сайта)
    Общо.....................................1643.13Лв


    Поздрави.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Вече си имаме друго "опитно зайче", първото бях аз . Да ти е честито Матеев, пожелавам ти безавариини полети с новата система.
    Поздрави.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Нова версия фърмуер 2.54

    Здравейте, вече е на разположение дългоочакваната версия 2.54. Тази версия е много по-улеснена за настройки и управление на системата, носи много подобрения в работата на авто пилота, и един усъвършенстван виртуален хоризонт базиран на стабилизиращите системи IMULRSB1 и IMULRSP1.

    За потребителите на системата LRS 869-915Mhz, които смятат да ползват стабилизиращите системи е задължително актуализирането на фърмуера на елементите на системата, понеже много от функциите на авто пилота се активират единствено, когато e включен един от моделите IMU в системата.

    Възползвам се от случая да ви известя 20 процентовото намаление на стабилизиращите системи, което производителят DMD наскоро направи.

    Поздрави.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Временно преустановени продажби

    Поради прилагането на структурни промени във фирмата, продажбите са временно преустановени. Моля да ни извините за причиненото неудобство. Надяваме се много скоро да ги възстановим и да ви зарадваме с нови продукти.

    Поздрави Йорданов.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен