+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 4 от общо 4

Тема: Относно лимитите за качване на файлове ....

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    7

    Относно лимитите за качване на файлове ....

    Г-н Матеев, виждам че Вие вероятно сте един вид интернет администратор ако мога така да го кажа защото виждам ето това "web27.mateev.com" :-). Може би сме един вид колеги???
    Малко по темата сега:
    В обясненията за качване на снимки пишете, че качването на големи файлове ще забави отварянето на форума на другите които го четят. Това ме навява на мисълта че ъплоуда е малко на мястото на което се хоства форума - виждам че е в гр.Габрово при СТС Холдинг Груп. Виждам, че доставчика Ви е нетера а те са сериозна фирма и не вярвам да са дали малко ъплоуд, защото нетера са "маунтнали" цяла клас Ц мрежа (87.120.42.Х) на СТС Х Г (AS25224). Остава да е нещо друго като например линиите до Габрово да са натоварени - не съм чувал нетера да имат линия до там, но то не пречи да са си наели влакно от БТК например или да плащат наем пренос MAN Intercity например. Може тогава този пренос да е малко или недостатъчен (може би преноса се плаща от СТС Х Г).
    Може нещо да бъркам или да не съм разбрал тотално - като например че проблема не е в транспорта на нета а в нещо друго, ако е така моля да ме извините и поправите.
    Няма да се обидя ако изтриете това мнение ако сметнете за нужно!

    Забравих да попитам има ли нещо общо между Светослав Матеев и Росимир Матеев, че все се бъркам а така и не разбрах?
    Последна редакция от JoPeTo; 28.02.2010 на 18:40.

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Относно компютъра на форума и интернет канала:

    Компютъра на форума се намира в гр. Габрово в централния офис на нашата фирма (СТС Инвест Холдинг). Сървърните ни помещения са едни от най-добрите в града и се ползват от почти всички интернет доставчици, включая и от Нетера. Имаме осигурена климатизация, централизирано UPS захранване и резервно захранване с автоматичен дизелов генератор 60 KW. Дефакто при спиране на тока UPS-ите трябва да издържат само 7 секунди докато се запали генератора. Надеждността е изключително висока и именно това е нещото, което е съблазнило интернет доставчиците в града да прекарат централните си оптики през нашия офис. В него се намират и техните рутери, а от него излизат оптики към различни други точки от Габрово. Повечето доставчици ни плащат наем, а Нетера за благодарност ни е предоставила за ползване излишъците от техния капацитет, които в най-лошия случай рядко падат под 80-100 MB. Дефакто компютъра на форума е директно свързан към националния оптичен пръстен на Нетера и би трябвало към него да имате много кратък Ping.

    До момента натоварването на този интернет канал е нищожно и въобще не ми пука дали то ще се увеличи 10, 100 или 1000 пъти. Тоест можем да поемем още много много. Именно поради тази причина съм премахнал всякакви лимити и съм разрешил хората да Upload-ват колкото си искат снимки или файлове. Това, че все пак има някакъв лимит на размера на снимките е свързано с визуализацията, а не с ресурсите на форума. С дисковете на компютъра също няма проблеми. Засега имате да пълните 2 терабайта дисково пространство. Ако случайно някога го напълните, ще сложим още и още и още. Така че за ресурси не се бойте.

    Колкото до Росимир и Светослав Матееви:
    Росимир съм аз - бащата, а Светослав е моя син на 23 години. И както всички други синове, той си има свое мнение по всички въпроси от живота, което вече не може да бъде манипулирано от мене. Така че той си е той, а аз съм си аз, и в много случаи нашите мнения може и да се различават. Но това си е нормално. Такъв е живота.
    Последна редакция от Mateev; 28.02.2010 на 20:28.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ако някога интернет канала започне да става тесен, за секунди мога да свържа втора платка към БТК или към Цифрови Системи или към някой друг. Всичките са ми на една педя разстояние. Но към момента Нетера ми е най-евтина и именно затова започваме с нея.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    7

    .

    Еваларка за сървърното помещение.
    Пожелавам и ти и синът да сте живи и здрави и още повече време да остава за хобито. Не знам той на колко години е защото и аз имам син който е само на 3 год. и му е рано, но още малко и нямам търпение да го зарибявам яко с хобито.
    Наистина се радвам (и малко учудвам) че форума се хоства истински. Аз очаквах, че е качен на някое посредственно PC някъде си. Явно не е така за което Ви поздравявам.
    Сега спирам да пълня форума с ненужни неща различни от хобито, но и за хората тази информация беше полезна - да знаят в какъв форум пишат.

    Пздрави!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен