+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: продавам мотор за хели 450

  1. #1
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    продавам мотор за хели 450

    продавам мотор за хели 450
    http://rchobby.bg/product_info.php?c...oducts_id=4269
    нов на няколко полета,причината да го продавам е че ми е много бърз и хелито е много нервно
    цена 20 лв
    Даниел Георгиев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ако наистина това е причината за продажба, значи допускаш голяма грешка. Ако едно хели е нервно, това се оправя с настройките през апаратурата. Просто намаляваш ъгъла на наклона на апарат-наклонителя до 3.5 градуса за Aileron и Elevator и намаляваш максималното Throtle до 75% и хелито ще се успокои.

    Ако смениш този мотор с по-слаб, ще си докараш една камара проблеми, които трябва да ги изреждам в 5-6 постинга. Може би е редно да се отвори една тема, в която да опишем какво научихме от Гари по въпроса за настройките на хелитата.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    това което предлагаш го пробвах неведнъж ,но последствието от по-високите обороти на главния ротор доведоха до откъсване на задните витла,това което предлагаш от моята апартатура почти няма ефект, намалих тротъла но не се почуства разлика особено ,апарарура та ми е от евтините,та затова реших да взема мотор около 2500-2800кв.иначе мотора наистина е добър но апаратурата ми не предлага толкова гъвкави настройки

    аз няма да взимам по слаб , 400вата но по малко обороти

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=11175
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=11179

    незнам пробвал ли си хелито на 7,4 волта.много по послушно отколкото на 11,1,целта ми е същото спокойствие но с 11 волтова батерия
    Даниел Георгиев

  4. #4
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    С какъв пиньон си го ползвал ако не е тайна, та ти е било нервно хелито?
    Иван Раленеков

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Според мен ако сложиш един пиньон 10Т го пиши мъртъв мотора-ще си караш по 20 минути и ще ти е супер спокоен. Това им е гот на хелитата , че до един и същ ефект можеш да стигнеш по много начини. А апаратуртата ти трябва да има крива на стъпката и крива на газта - нещата дето ти казва и Матеев.

    Няма нищо по-хубаво от силния мотор.Ако не е трябвало да се меся и това е окончателното ти решение, сори за спама.
    Евгени Екимов

  6. #6
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    в момента съм с 11Т ,доста време го карах с двуклетъчни батерии,по малко вибрации по спокоен,жирото по добре реагира,пробвах го с три клетки батерия и крашовете се почнаха,опашката трепти,задните витла и холдери са се отскубвали от високата скорост,с две думи неми допада с три клетки батерия.защо има тогава двигатели дори на 2100кв за клас450..?и аз несъм казал че искам по слаб мотор, просто искам да намаля оборотите,и като неможе от апаратурата,сменям мотора.

    двигателя е продаден
    Даниел Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Продавам ЯХТА
    от Penev във форум: Борса и Частни обяви или Реклами
    Replies: 3
    Последно мнение: 18.02.2010, 00:33

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен