+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

Threaded View

  1. #1
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Иво,
    нещо не разбрах по темата,ама ако имаш модел на някой винт двулопатен за FSR-7,5 изпрати да отлеем.Може и за други модели,а иначе сигурно в Пазарджик ще се видим!
    Петър Славов

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Пояснявам по темата
    В много от устройствата ползващи литиеви батерии, тези които конструират самите устройства са ги направили така, че само и един единствен вариант батерии се поместват. И съответно ние обикновените им ползватели се принуждаваме да копуваме само тях. Аз имам болки в кръста и не мога се навеждам. Следователно като не искам да ме навеждат си ги организирам процеса сам.
    И след като съм натрупал опит в батериите мога да помогна на Георги, като реши да подмени оргиналните с литиеви (Lipo LiFePO LiMno) имащи същата форма.
    Задачата Максимум Енергия И/ИЛИ Максимум Мощност в определени размери И/Или тегло съм я решил многократно „за да ми е в ръцете”


    Quote Originally Posted by passo View Post
    Иво,
    нещо не разбрах по темата,ама ако имаш модел на някой винт двулопатен за FSR-7,5 изпрати да отлеем.Може и за други модели,а иначе сигурно в Пазарджик ще се видим!
    Отностно перките - Проектирам и Конструирам перки само ако не намеря такива да се произвеждат и продават.
    Мога да оразмеря всеки един от 4 те типа перки исползвани при FSRV (всякакъв диаметър, резба на вала, диаметър на главината......)
    Отиграно до болка упражнение
    (На еко –стандартата си съм с перка тип V3 за FSRV ресайзната на диаметър 30 мм резба на вала М3 диаметър на главината 4.5мм надялкана на CNC от титаноалуминиева сплав)
    Ти какво предлагаш – да направиш отливки от стоманата която аз ще ти доставя в института за космически иследвания към БАН?
    Или...кво?

  3. #3
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Иво, за FSR-а са от алуминиева сплав и един приятел моделист Георги Кабаков ги лее.Мислех си за нови модели,ама то и неговите ги бива.Да не спамим на Гошо темата за ел.превозното средство.
    Чакам с нетърпение развитието на фото волтаичната система за зареждане!!!
    Петър Славов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ааа, споко!

    Тя мойта тема ще се позабави, но тръгвам от нулевото стъпало. Така че няма никакъв проблем да се обсъждат и странични неща в нея - аз не съм ревнив към темите си.
    Даже по-скоро се притеснявам, че не е с моделарска насоченост... но след доста време и изписани страници по-натам в темата, имам идея да направя съпоставка и с моделите, свързвайки я стемата за "Катана". Инфо в аванс - за разлика от моделите, където съм върл привърженик на ДВГ, в ежедневието е точно обратното...
    Георги Русинов

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    21

    ......

    Еее, още един като мен. Аз също съм за ДВГ моделите, а всичко друго по възможност електро, други алтернативни двигатели или ако щете файтон с кон.
    Н.Иванов

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Чета, че се заформя разработка фотоволтаик-акумулатори-двигател. Някой ровил ли се е по-дълбоко за контролери?
    Поздрави
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #7
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Все пак да продължим!Интересува ме зареждане от фотоволтаик 59В и 1,8А мах. да може да изключва при достигане на това напрежение-59В.Може да се използва и инвертор на 220В , и да се ползва оригиналното зарядно.Акумулаторите са гелови 4х12В свързани последователно или 48В.При пълен заряд от 14,75В се достига 59В , което търсим.Можеби това лято го изпуснах,но за следващото,ще се стягам.Чакам озиви и разумни идеи и предложения.
    Петър Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен