+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 96

Тема: Edge 540

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Има ли осово изместване на цилиндъра или буталото по оста на вала?

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    С интерес ще очаквам тестовете на двигателя.Интересувам се какво ще е състоянието на отвора на вала в който е набит чопа. След час работа.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    С интерес ще очаквам тестовете на двигателя.Интересувам се какво ще е състоянието на отвора на вала в който е набит чопа. След час работа.
    И след 10 часа пак ще е същото като в момента. Сглобката е много здрава. Както вече сигурно дузина пъти казах - знам какво правя, понеже вече съм го правил. Просто този път заедно с правенето показвам.
    Разбира се, в процеса на работа винаги ми хрумва нещо ново и ако е по-добро от предишното - го прилагам.
    Този път новост ще има в заключването на адаптера и вероятно в магнита.
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Това отива в кофата:





    А това е валът в завършен вид:



    Георги Русинов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Монтирах вала пробно:






    До тук всичко пасва според очакванията ми. Теглото също:



    Буталният болт с лагера и аксиалните шайби, както и крепежът на картера, цилиндъра и карбуратора са вътре в цилиндъра.
    Георги Русинов

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ЕНТУСИАСТ View Post
    Има ли осово изместване на цилиндъра или буталото по оста на вала?
    Ще има наклон на оста на цилиндъра с 0,3 градуса назад. Правя го с цел да компенсирам отклонението на вала по време на работа, идващо от естествените хлабини на лагерите.
    Георги Русинов

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Нямам това предвид, а изместване на оста на цилиндъра спрямо оста на вала, или децентрация на буталния болт спрямо геометричната ос на буталото. Има го при почти всички ДВГ, за подобряване на разпределението на усилията бутало-цилиндър. На 58-кубикова резачка съм мерил и имаше изместване на буталния болт.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ЕНТУСИАСТ View Post
    Нямам това предвид, а изместване на оста на цилиндъра спрямо оста на вала, или децентрация на буталния болт спрямо геометричната ос на буталото. Има го при почти всички ДВГ, за подобряване на разпределението на усилията бутало-цилиндър. На 58-кубикова резачка съм мерил и имаше изместване на буталния болт.

    Първоначално зададеният въпрос ме обърка. Помислих, че ме питаш дали планирам подобни промени.

    Отговарям и в двата случая:
    Да, двигателят ще има децентриран бутален болт. Подбрах такова бутало. Не всички имат.

    Допълнително отклонявам цилиндъра под много малък ъгъл назад с цел биелата да не тръгва назад. След загряване би трябвало ъгълът да се занули. Поне на теория... на практика правя пробите при сглобен двигател като загрявам чрез обдухване с горещ въздух, като наблягам на цилиндъра (симулирам работно загряване, като знам предварително коя зона колко се нагрява) и след достигане на 125 градуса на главата започвам да охлаждам с въздушна струя. На сухо индикаторът показва, че цилиндърът се "изправя", но в работа няма как да премеря. Следите по биелата ще покажат след няколко часа работа.
    Умишлено не публикувам тези експерименти. Прекалено тегава материя за повечето потребители. Сметнах, че е по-добре да спомена за отклонението, но да не влизам в сложни обяснения защо го правя.
    Георги Русинов

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Механиката е сглобена:



    Георги Русинов

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Докато стане вечерята, изстъргах адаптера. Започва да прилича на "истински" двигател:



    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен