+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Тези 200 км с гелови батерии не стават.
    С литиеви стават ама там пак опираме до електрониката.
    Само че вече сме с още една стъпка напред.
    Свързах се с тези дето правят BMS за баттерите. На експото в SZ в края на месеца ще се обсъди кво трябва,за да се направят бързодействащи.
    Току виж имаме участник познал верния отговор.
    Май са го измислили междувременно..... http://diydrones.com/profiles/blogs/...or-lithium-ion ....сега остава производителите на акумулатори да го приложат в изделията си.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Май са го измислили междувременно..... http://diydrones.com/profiles/blogs/...or-lithium-ion ....сега остава производителите на акумулатори да го приложат в изделията си.
    не видях нито конкретни стойности нито за което да се хвана!

    Искам да поясня по публикацията, че след като 2 години LG-Group не успяха да се върнат в мача се опитват да привлекат вниманието. На светлинни години са изостанали и номерът им няма мине!

    Проекта не страда от проблеми с батериите!
    До сега не се е намерил някой да направи реални бързозареждащи се батерии кото тези които имаме в лодките си.
    Нека не си губим излишно времето.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Китайците не спят.
    http://www.kaldata.com/72374/%D0%95%...%B0%D1%82.html

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Въпростните кондензатори не са нови
    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    тогава се стига до наемане на линията и този който е наеме си прави квото иска
    Аз искам да си направя състезателни баттерии - правя си ги
    ти ако искаш си прави Кобалтови кондензатори
    - това е мой пост от преди 52 месеца
    Дори от тях е взаимствано Повърхностно-Слоестото полимеризиране, като технология което се прилага при свръх мощните Литиеви батерии.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Здравейте колеги, намерих темата случайно и неслучайно се регистрирах да си кажа болката но гледам отдавна не е писано 2-3 месеца.
    По темата: карам инвалидна количка тип "скутер"- с 3 и с 4 колела имам. Проблема е че акумулаторите - гелови, издържат около година (китайски ми доставят уж служебно на 3 г веднъж) а останалия период или трябва да бръкна в празния джоб - към 300 лв ми искат за 40-50 А на брой, или да не ползвам "краката" си. Отдавна си мисля за пригаждане на слънчев панел . И точно сега намерих оферти за малогабаритни. Правят се в Шумен, поръчах според размера 50 Рw. тежи 5 кг и ме устройва като заслон дори при дъжд имаше и 10 Рw тежи 1,5 кг. Сега идва въпроса закрепване и "изцеждане" на енергията как ще става затова проследих цялата тема. Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в, но за два панела последователно вързани ми е множко като обем и тежина. Имам инвертор 350 вата тези по пазарите. Но не намерих отговор този инвертор дали ще бъде захранен от панела (дават му 14 в open-circuit, short-cuirt current (isc) 4.95 А). Идеята е през инвертора да подам към зарядното - оригиналното ми изгоря и ползвам правено от компютърно такова разбира се на 24 волта изход - и зарядното да бачка по време на пътуване. Ще съм благодарен на идеи от вашия клуб.
    Последна редакция от Dundy; 25.11.2012 на 07:50.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Здравей
    На мен ми е обидно обръщението "пичове". Форума позволява анонимност, но ако разчиташ на някъкъв отзив ми се да струва за по-подходящо се излезе от анонимното присъствие.
    Поздрави от Нигерия

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Извинявай че съм те обидил, мислех че е свободен форум прочетох доста неща и видях доста вулгарни изрази, като ЗАДНИК например но не се заяждам с никого. А останалото не го разбрах от изречението - тук трябва да се изписват лични данни ли или нещо друго не ми стана ясно какво е да си анонимен.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Показвате снимка на зарядно устройство, предназначено за непериодичен заряд на дадена батерия. Много е хубаво, че е руско.Преди време беше коментирано в един друг форум ..а именно : Защо зарядните на зелените бош са импулсни, а на сините с трансформатор?!
    Последна редакция от sides; 26.11.2012 на 05:43.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by sides View Post
    Показвате снимка на зарядно устройство, предназначено за непериодичен заряд на дадена батерия. Много е хубаво, че е руско.Преди време беше коментирано в един друг форум ..а именно : Защо зарядните на зелените бош са импулсни, а на сините с трансформатор?!
    Те и импулсните са с трансформатор...за кои иде реч ?
    Адаш, /Ж. Русинов/, абсолютно правилна идея, но аз продължавам да твърдя, че при тази конфигурация, от панела няма да има почти никакъв ефект, заради малката му мощност.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    Здравейте колеги, намерих темата случайно и неслучайно се регистрирах да си кажа болката но гледам отдавна не е писано 2-3 месеца.
    По темата: карам инвалидна количка тип "скутер"- с 3 и с 4 колела имам. Проблема е че акумулаторите - гелови, издържат около година (китайски ми доставят уж служебно на 3 г веднъж) а останалия период или трябва да бръкна в празния джоб - към 300 лв ми искат за 40-50 А на брой, или да не ползвам "краката" си. Отдавна си мисля за пригаждане на слънчев панел . И точно сега намерих оферти за малогабаритни. Правят се в Шумен, поръчах според размера 50 Рw. тежи 5 кг и ме устройва като заслон дори при дъжд имаше и 10 Рw тежи 1,5 кг. Сега идва въпроса закрепване и "изцеждане" на енергията как ще става затова проследих цялата тема. Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в, но за два панела последователно вързани ми е множко като обем и тежина. Имам инвертор 350 вата тези по пазарите. Но не намерих отговор този инвертор дали ще бъде захранен от панела (дават му 14 в open-circuit, short-cuirt current (isc) 4.95 А). Идеята е през инвертора да подам към зарядното - оригиналното ми изгоря и ползвам правено от компютърно такова разбира се на 24 волта изход - и зарядното да бачка по време на пътуване. Ще съм благодарен на идеи от вашия клуб.
    Повтарям се, ама....
    Поредният безмислен въпрос, започваща с това че някой пита нещо, има хора, които се опитват да му помогнат, но той разбира се вече е забравил за него......
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен