+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 13 от общо 13

Тема: Свързване на BEC

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Това за температурата е вярно

    Но има един критерий дето бърка в джоба - това е спада.Рядко някой се сеща да премери спадовети от тънки проводници и лоши контакти.Вземете един мултицет и сам премерете - ще се уплашите от резултатите.Например в къщи спада върху тези неща си го плащате и не се замисляте,а съм мерил такъв дори 10%.При ниските напрежения за електрониката това би било катастрофално.За да се нагрее меден проводник до 50 гр.което казвате е нормално си преставете колко енергия отива.
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  2. #12
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ооооо, много съм наясно с падовете на напрежение и загубата на енергия. Дори си вадя хляба с тях. В соларните централи проектирам сеченията на проводниците не от позицията на температурата, а от позицията на цената на загубите в левчета. И тъй като изкупната цена на тока от соларни централи е доста висока, сеченията на кабелите ми са доста по-големи от общоприетото.

    В общия случай смятам каква е цената на кабела например от ГРТ-то до трафопоста и после смятам колко пари ще загуби инвеститора от отоплението на този кабел (от загубите) за следващите 20 години. От гледна точка на инвеститора от неговия джоб ще излязат и двете суми. След това пробвам с различни сечения и проектирам с това сечение, при което сумата на двете има минимум. Методологията работи перфектно и не знаеш колко много инвеститори съм зарадвал с икономия от 5 или 10 хиляди лева. Те са щастливи и ме хвалят наляво и надясно, а това води при мене нови инвеститори. Дето се казва малко да имаш, но да ти дойде навреме.
    Росимир Матеев

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Привет

    Аз , смятам ,че когато даден куплунг се нагрее , дори с 5 градуса над околната температура .... Подлежи на смяна със следващия по-горен размер ! Мое Мнение ! не задължавам никой

    В промишлените инсталации , връзка между два проводника посредством калай(композити) е Недопустима ! (това е само за информация )

    По темата : Преди да изберете удължаващите кабели , внимателно се информирайте за тяхната токопреносимост

    П.П. в работата си , използвам различни линейни актуатори , предимно на датската фирма Линак (големи серво машинки ... от 72 кг до 1200 кг ) , захранващите кабели на тези устройства на външен вид са подобни на тези , използвани в компонентите предназначени за моделизъм , разликата е там , че издържат на доста по-голямо претоварване , именно поради това , че се използват качественни проводници и лееко преоразмерени ;)
    Последна редакция от sides; 15.04.2012 на 09:50. Причина: допълване на пропуски
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен