+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 22 от общо 22

Тема: За проблемите с бордното захранване

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    За случая си прав. Както споменах по-горе, аз също използвам кондензатори и нямам сериозни преходни процеси по захранване.
    Обаче принцип в силовата електроника, управлявана от процесори е ВИНАГИ да се разделят силнотоковите вериги от слаботоковите, дори по захранване. Дори много сериозно внимание се обръща на масите, като точката на присъединяване е много критична.
    В случая по-скоро ми се струва, че се надвишава допустимия ток на 78х05-ците или сходни стабилизатори, използвани в контролерите и сработва защитата им по ток. В контролерите се ползват доста танталови кондензатори, но в доста ситуации, поради големите токове от преходните процеси, капацитета им се оказват недостатъчен.
    Мисля, че производителите на контролерите дават добра табличка за допустимото натоварване на стабилизаторите. Поне в документацията на моите е описано добре...
    ПОЛЗВАЙТЕ UBEC-ове.....импулсни стабилизатори, голям ток.....какво му трябва друго на човек? -> http://www.castlecreations.com/produ...oenix_ice.html ....
    Последна редакция от nickarsow; 26.08.2010 на 21:20.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #22
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    В интерес на истината имах предвид следното:
    Общата маса и + на приемника си остават. Пистата (+), която отива към електрониката в самия приемник се прекъсва и се слага SMD шотки диод и след него към маса (-) електролитен кондензатор.

    Всъщност предполагам, че в по-качествените приемници на мястото на моя диод има дросел и след него електролитен 47uF + 100nF безиндуктивен кондензатор.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен