+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 19 от общо 19

Тема: Питане за ъгъл на атака и ъгли на двигателя на електро-планер

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Тая батерия, големичка ми се вижда...

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Акумулатора е такъв, щото моторетката е "ламя" - RS-540....Днес ми пристигна Turnigy C2830-1050 и мисля да го сменя и да сложа BQY 11.1V 25C 1800mAh....мисля, че тази комбинация ще успее да се справи добре, а и теглото ще падне значително. Ще пипна утре и муцунката.....да стане по "грациозен"....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #13
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Сложи новото мотре и 1800мач батерията. Кобинацията е перфектна, а скоростта ти ще намалее значително.
    Неделчо Брънчев

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Дайте съвет за разстановка на електрониката

    Здравейте моделисти,
    Ето последния вариант на електро-планера:

    Click image for larger version

Name:	Wing_profile_fibran_accu_servo_esc_rcv_6.JPG
Views:	872
Size:	85.3 KB
ID:	1454

    Посочил съм местата на акумулатора ( 1800mAh 3S ), приемника ( по-големия контур е капаче за достъп до приемника ), машинките ( 9 грамови ) и контролера. Късата антена е нагоре, а дългата - надолу и напред...мисля да я изведа по долната част на кабината, напред, скрита в шлаух.

    Имам няколко въпроса и притеснения по отношение на разстановката на електрониката.
    1. Късата антена ще е в непосредствена близост до кабелите на трите фази на контролера/двигателя.
    2. Контролера ще може да се носи единствено от летвичките ( slat ), които уякчават корпуса/носа.

    Има ли друго по-подходящо място за контролера и приемника?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Контролера колкото може по близо до мотора (къси кабели).За машинките зависи от Ц.Т. А приемника така, че като го фраснеш в земята да не го счупи батерията (все пак ти е най-скъпият елемент от системата). За антените за да работят трябва да са на 90 градуса и те са еднакви (активната част ) просто едната има удължител :). Под модела не слагаи антена в каквоти и да е просто не и е там мястото .Може да я отскубнеш , за разлика от другите приемници в които е кабел запоен то при твоя приемник е smd накраиник и платката е многослоина. (с две приказки ремонта е доста скъп).

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Можеш ли да шарнеш директно върху чертежа с червено ? ....Специално за контролера.....
    За късите проводници до мотора си прав....иначе получаваме дълги трифазни антени....
    Последна редакция от nickarsow; 27.09.2010 на 18:40.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Контролера в стойката на мотора .Проблема не е в антени били те и трифазни :) ами в токовите и др.паразити в системата .

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Контролера в стойката на мотора .Проблема не е в антени били те и трифазни :) ами в токовите и др.паразити в системата .
    Лесно е да се каже, но е трудно изпълнимо. За това помолих да шарнеш скица директно върху чертежа. Както се вижда от начина на носене на двигателя, остта е назад към витлото, а въртящата се магнитна система е напред, за по-добро охлаждане и по-късо рамо на витлото. Сещаш се, че сумарно се получават около 10-15см кабели ( включая съединителите ), които ще се мандахерцат където си искат и трябва да ги предпазя от въртящите се части. А и самия контролер, закрепен по какъвто и да е начин ще е доста голямо съпротивление, ако целия е изложен на въздушния поток. По-скоро си мислех някъде в корпуса над контура на крилото, без да излиза от контура, така, че радиатора на контролера да се обдухва свободно, без да създава допълнително съпротивление, но кабелите да са поизпънати.
    Относно "трифазните антени" .... точно това имах впредвид - дълги кабели към моторетката ще излъчват доста мощни хармоници ....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...less_Outrunner
    Това ли е моторчето ?
    Не виждам защо мотора ще го слагаш по най-сложният начин. Така или иначе ще го обдухва по един и същи начин . Мотора ще работи на средна гас през повечето време .

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен