А ето и моето мнение:

При апаратурите не може да се каже коя е най-добрата или най-евтината или с най-доброто съотношение цена-качество. Така е и при колите. Всяка една апаратура си има плюсове и минуси и всеки един моделист си прави собствения избор в зависимост от това кой точно параметър на апаратурата му е важен и кой - не.

Покрай многото накупени Ready to Fly модели аз се сдобих и с много апаратури. Тоест имах шанса да видя, пипна, пробвам и сравня плюсовете и минусите на над 10 производителя. Към момента считам, че най-добри са 2 мои апаратури - Spectrum DSM9 и Walkera 2801-Pro. И с двете не съм имал никакви проблеми. И двете съм ги тествал на големи разстояния.

Основния мотив при избора на апаратура за мене лично беше цената на приемниците. При друг може да е друго. Аз лично съм запален по модели на самолети и съм купил едва ли не всеки втори модел от HobbyKing. При това положение не върви да имаш самолет за 50-60 долара и да даваш още толкова и за приемника. Затова и бях наблегнал на Walkera-та. Просто нейните приемници бяха най-евтини. В момента обаче в HobbyKing се появиха евтини DSM2 приемници, съвместими със Spectrum и аз наблегнах на тях.