+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 28

Тема: Диагностика на безчеткови мотори

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Смятай, че извиненията са приети. Откровено казано не съм наясно за какво става въпрос. Може би не съм прочел поста ти навреме. Предполагам, че не си целял да ме обидиш, а просто си изказвал мнение. Аз също в някои ситуации е възможно да съм обидил някого. Ако е имало такива мои мнения се извинявам на всички, които съм засегнал. Не е било нарочно, просто такова ми е било мнението. Уважавам всички хора без значение от това колко са умни, знаещи и можещи или обратното.
    Димитър Пенев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Смятай, че извиненията са приети. Откровено казано не съм наясно за какво става въпрос. Може би не съм прочел поста ти навреме. Предполагам, че не си целял да ме обидиш, а просто си изказвал мнение. Аз също в някои ситуации е възможно да съм обидил някого. Ако е имало такива мои мнения се извинявам на всички, които съм засегнал. Не е било нарочно, просто такова ми е било мнението. Уважавам всички хора без значение от това колко са умни, знаещи и можещи или обратното.
    Така и трябва!!!!СТИСКАМ ТИ РЪКАТА!!!!!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    38

    Имал съм мотори под 5000 kv които когато са судени отдават повече мощност а други над 5000 kv когато загреят над 50-60 градуса отдават повече. Интересното е че при първите се забелязва доста спад на мощноста и по трудно развъртане от място при загряване над 50 градуса.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by belchinov View Post
    Имал съм мотори под 5000 kv които когато са судени отдават повече мощност а други над 5000 kv когато загреят над 50-60 градуса отдават повече. Интересното е че при първите се забелязва доста спад на мощноста и по трудно развъртане от място при загряване над 50 градуса.
    Това как го измери?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    38

    Е че то се усеща дори по спусъка на газта. Доста от китайските мотори дори повечето умаляват над 60 градуса дори за някой това е критична стойност докато мотори на Castle и Lrp имат доста повече тяга при тази температура.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен