+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Направа на летящо крило.

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Направа на летящо крило.

    Тези дни колегата Матеев ми прати две стиропонени "изрезки" от които трябваше да направя самолет. Ето как и какво се получи.
    В началото беше това


    За начало залепих карбонова клечка на едното полу крило, за да не се огъва по ширината си.

    За всички слепки при този модел използвам лепило AKFIX.
    Докато изсъхне лепилото, направих моторамата.


    Моторамата е от шперплат 3мм (от табела) и е лепена с каноколит и карбоново "тусси". Моторчето е това http://www.hobbycity.com/hobbyking/s...less_Outrunner. От тези мотори вече имам 4-5 бройки и всичките са много качествени. Витлото за него е 8х7.
    След като двете полу крила се слепят, с малък диедър, е време за обличането. Ето как се получи то-
    от горната страна:

    от долната страна:
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    След обличането следва поставянето на мотора. За целта мястото трябва да се подготви, като се отстрани фолиото, което е точно под шперплата.


    За да поставя сервотата, изкопах дупки в стиропора. (използвах макетно ножче)

    Сервотата са най-обикновенни 9-грамови за по 3 долара бройката.
    Тягата от карбонова клечка.

    В средата на крилото залепих тънка (0.6мм) пласмаса, (вералит) и върху нея поставих велкро. Там наредих всичките чаркове - приемник, контролер и батерия.

    Най на края залепих вертикалите. Сложих им и подпорки от стъклени клечки, за да не се скършат.


    Контролера е 40А, по принцип е за хели, но сега такъв имам. Батерията с която карам е Рино 3 клетки 750мач, но е прекалено лека и за това съм сложил тежест около 20-30 грама. Нужната батерия е 1300мач 3клетки.
    Днес го пуснахме моделчето. Лети страхотно, планира страхотно. Наложи се да сложа дуал рейт на елеватора 75% и 90% на елерона. Също активирах и положителни експоненти, които са съответно 40% и 20%.
    Едниственият проблем се оказа липсата на надлъжник, но сега ще залепя по две карбонови тръбички от горе и от долу и всичко ще е наред. То и така лети, но проблема е че крилото малко се огъва.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Здравей, имам такъв контролер и съм много доволен от него - грам не грее. Сравнен с други евтини
    40А е супер. Може да залепиш моторамата с топъл силикон и не е нужно да изрязваш тиксото - силикона лепи чудесно върху него.
    С рязането намалява здравината на обшивката, защото работи на опън.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Да контролера е добър.
    Относно силикона, да можеше и с него да стане, но карам в ужасни жеги. На един самолет, още малко му трябваше, че да почне да се разлепя
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Неделчо,
    Моля те провери модела на двигателя, че в Hobbyking излиза друг - трите извода са откъм остта за витлото, а на снимките ти са в задната част на корпуса на двигателчето.
    Можеш ли да дадеш размерна скица на половинката на крилото и евентуално номера на профила.
    Възможно ли е да се използва турбина за тази делта?
    Къде му е центъра на тежестта на това крило?
    Благодаря предварително.
    Поздрави
    Арсов
    Последна редакция от nickarsow; 06.08.2010 на 16:08.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    При този мотор, както и повечето от този тип, витлото може да се монтира или от предната или от задната страна. Ако ще се монтира витло от предната страна, трябва да ползваш цанга, подобно на сгъваемите перки. За да се монтира перката от задната страна на мотора, то там се поставя едно конусче (то идва заедно с мотора), и така....
    Турбина вероятно може да се ползва, но какъв е смисъла. До сега не съм чувал някой да чупи перка на летящо крило, когато мотора е монтиран по този начин.
    Скица не мога вече да ти пратя. Модела не е при мен. Пратих го на Матеев.
    По-добре направи крилото от другата тема "най сетне хвръкна" То лети по стабилно от това. Това е много чувствително на елеватор.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Неделчо,
    Мога ли за това моделче да ползвам Li-Po 1800mAh 11.1V 25C ?

    .....става.....намерих отговора в другата тема.
    Последна редакция от nickarsow; 09.08.2010 на 15:18.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    На този тип летящи крила, е по удачно да се ползват по-големи батерии, за да може да се докара ЦТ на мястото. Иначе ще трябва да се слагат тежести. Иначе ако става вътрос и с 800мач 3 клетки ще лети. (летящото крило на снимките, лети с 750мач 3 клетки ли-по, но му трябваша около 20грама тежести)
    Неделчо Брънчев

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Неделчо,

    Имам 2 питания:

    1. С какво облече крилото ? Топло или студено обличане?

    2. Може ли вместо фолио да се ползва една стара технология - воал + смола ?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Обличането на такъв модел е забавление. Аз използвах фолио за съкла-около 4-5лв кв метър. Разбира се, можеш да ползваш и най-обикновенно тиксо. Моето фолио не може да се опъва чрез топина, но тиксото се опъва много добре с пистолет за гореш въздух. Но часно казано, формата е достатъно проста, и няма кой знае какви извивки, че да се налага изпъване на фолиото с топлина. Не ти препорчвам да ползваш моделарско фолио, което за да се залепи му трябва топлина.
    От какво е направено твоето крило? Ако е от депрон, то той е достатъчно гладък и тиксото залепва добре. Ако е от стиропор, е добре да го шлайфаш с шкурка, както направих аз за този модел.

    Аз лично не обичам да използвам смола за такива цели. Може и да стане, но най-вероятно ще е по-тежко, трудно, грозно, а и ще се оплескаш целия.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Направа на полуоски
    от Chakal във форум: Off Road
    Replies: 7
    Последно мнение: 20.01.2010, 07:55

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен