+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Купувам мултикоптер

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Купувам мултикоптер

    Колеги, тъй като не съм наясно с летящите модели с повече от едно витло, ми е нужно съдействие (може и съвети) за покупка на мултикоптер (3 или 4 витла), който ми трябва за служебни цели.

    Пояснявам - искам да купя летящ модел, който да носи около 600 грама оборудване (камера и FPV), с който да мога да правя малки по разстояние прелети с цел диагностика на съоръжения (тръби и проводници) 2-3 пъти дневно.

    Ситуацията е следната - имам си качествено видео оборудване, което трябва да се качи на подходящ мултикоптер и в реално време да правя огледи на един малък имот (около декар). Имам си и апаратура и батерии. Нужни са ми реални съвети или реални оферти за подобен летящ модел, за да мога да изпълня целта си. Моделът ще се ползва само за служебни цели и задачите са прости - картината да е стабилна (за по-прецизно оглеждане), а управлението лесно. Не гоня скорост, не търся разстояния, атракции и т.н. Нужно ми е просто летящо средство, което да лети 2 или 3 пъти дневно за не повече от 6-8 минути.

    Ще се радвам, ако получа информация или оферти, в случай че някой има за продан такъв модел (разбира се в отлично или много добро състояние). Моля да извините невежеството ми и вероятно некоректно поставения въпрос (задание), но наистина в тази сфера съм много бос.
    Георги Русинов

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    Добрич-Толбухин
    Мнения
    2

    До тук виждам много изисквания а ще искате предполагам да е и за малко пари? С колко сте склонен да се разделите при условие ,че само карбоновите витлата са ви 106 $ долара до тук от доставчика за това което искате като минимално условие ?
    Това оборудване струва доста и каква ще е гаранцията, че ще може да се справите с него лично вие?
    А за времето няма да е проблем на огледа надхвърля го многократно според вашите изисквания.
    Какви умения имате като RC пилот не знам може да са отлични , но те нямат нищо общо с едната перка тия мултикоптери.
    Ползват се две стабилизации едната за мултикоптера , а втората е за наблюдението. С една многофункционална апаратура или две отделни апаратури едната е за мултикоптера другата за наблюдението!
    Не искам да ви отказвам но ако настоявате за това ви чака много работа! И много работа с PC и програмиране за това!
    По добре е да намерите някой от специалистите да ви обучи и съдейства за това! Ще ви посоча и човека който е с най-голям опит и е много в час за това казва се Мариан Матеев по известен като marcho_bg в друг моделарски форум.
    Ако настоявате да си закупите мултикоптер нямате проблем ще ви съдействам. Но да знаете той не лети сам!
    Последна редакция от PenichA; 12.01.2014 на 11:42.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен