+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 26 от общо 26

Тема: радиоуправляем кит за сглобяване

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    5

    Quote Originally Posted by Vlado86 View Post
    ами колега аз четох доста из форума и видях че за начинаещти е добре да се веме нещо от този тип... ако има нещо по добро което да взема за на4инаещкато мен приемам съвети :)
    да ще си взема модече 2... вече прочетох за симулатора как да го подкарам но от вси4ко което изчетох останових че всички радиоуправления които стават за симулатори не подържат windows 7. има ли някои които да става с windows 7 и мога ли да си взема не6то от бг ?
    a какво ще кажете за това колеги ?
    http://www.ebay.co.uk/itm/USB-3D-4CH...item2c5443c684
    става ли ще ми свърши ли работа за симуатора имам предвид RealFlight 4.5
    Здравей, да този симулатор става, но като вземаш такъв, поне вземи 6 канален. Посочения от теб е по описание 4 канален а на снимката е даден 6 каналния (примерно този). Аз го имам и го ползвам с RealFlight 4.5 без проблем под Windows 7 64 bit. Не знам защо пишат, че не поддържа Win 7. Единствения проблем е, че не може да се полздват кабелите за симулатор 12in1, които също не са никак лоши, но за тях трябва истинста апаратура.
    Относно хеликоптерчето (което също притежавам и го карам с кеф :)), това е един от правилните начини да се упражняваш като начинаещ. Само си вземи MODE 2, както е писал колегата. В комбинация със симулатор е идеален старт :).
    Поздрави и успех с избора!

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    благодаря ти колега вече си взех хеликоптерчето и сега очаквам да дойде... дано да доиде скоро че нямам търпение...
    днес говорих с колега който се занимава с радиоприемници и предаватели нещо като хоби... та тои ми спомена че по някакъв начин може да се свърже апаратурата с ПС-то по радио път и да се използва за симулатора ... някои дали знае как по-точно става това ?някои дали го е правил ? каво трябва да си купя и има ли смисъл от цялата тази работа ?

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Владо, наскоро се сдобих с една приятна джаджа, която позволява с радиопредавателя БЕЗЖИЧНО да се кара на симулатор.
    Така че ако желаеш може да си вземеш направо предавател и тази джаджа.

    Преди използвах сигнал от апаратурата през кабел към микрофонния вход на лаптопа (WIN7). Това е просто решение и с помощта на смартпропо+ и ппджой като софтуер, съм подкарвал RealFlight, Aerofly (като Aerofly ми е по-любима).

    Тази джаджа се закача към USB на лаптопа, към нея връзвате приемник, който си ползвате в моделите и в режим wireless можете да си карате без кабел от апаратурата.
    Кефа е страхотен като се пусне съответната симулираща програма на голям TV през HDMI, а вие удобно се настаните във фотьойла пред него и си карате със апаратурата (с която сте си свикнали) без кабели.
    Разбира се ако искате може и да се ползва кабел от тренерския порт на апаратурата до тази джаджа - и така работите без приемник и съответно предавателя не ви облъчва

    Ето за какво става въпрос:
    Click image for larger version

Name:	24613.jpg
Views:	744
Size:	74.1 KB
ID:	5531Click image for larger version

Name:	24613-2.jpg
Views:	760
Size:	66.6 KB
ID:	5532

    Изтествана е с изброените софтуери без XTR - РАБОТИ!

    п.с. създадох отделна тема за този симулатор, защото ще има и продължение :)
    Последна редакция от smarty; 05.01.2013 на 21:15.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    страхотна джажа колега определено 6те ми е полезна и мисля да се възползвам от нея :) от къде я взе бг или щатите ?
    не съм много наяно как трябва да се пусне цялатта система от симулатори джоистици и така нататак но да се надяваме че ще се справя някак ако не ще питам отново

  5. #25
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    От хобикинга е.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2013
    Живее в
    Benidorm, Spain
    Мнения
    1

    Симулатор

    Аз лично имам инсталирани RealFlight 4.5 (кракнат) и PhoenixRC4 (кракнат), и двата са добри но по мое мнение PhoenixRC е в пъти по добър и по реалестичен и ти го препоръчвам.
    Има го по руските торенти, лесно ще го намериш. Бих ти оставил линк но предполагам че ще е проблем за модераторите на форума. Иначе хелито което си вземал е добро за начало (все още го имам) и е много идиото издаржливо, синковеца се учи на него и няма да ти казвам що краш претърпя това хели и всичко му е здраво (все още) . Има само един проблем, на вън не може да го караш, малко ветрец и то милото с неговите 30 грама все на комшиите в двора

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен