Аз неслучайно подхвърлих идеята за оптимизация на най-важното - подемната сила. Ако там нещата са оптимизирани, след това два прости експеримента с различни тегла ще кажат доколко може да се натоварва системата с тегло.

За целите на тези експерименти не са нужни много средства. Един двигател, кантар с рамо и няколко витла са напълно достатъчни, за да се отговори на поне 80% от заданието.

Освен това, според мен, е изключително важно да се отведе правилно потока, създаван от витлата. Вижте как рамената са "оребрени" - това не е случайно и гарантирано целта не е здравина. Въпросът е дали това отвеждане е адекватно и дали не може да се оптимизира. Ако аз трябваше да проектирам рамената, те щяха да са кухи, с аеродинамична форма, а спидконтролерите и останалия кабелаж щяха да имат специално място с отвори за охлаждане и отвеждане на въздуха. В този си вид всичките 6 рамена създават огромна "тапа" от поне 15% и, разбира се, това оказва влияние на времето за полет.
Аз съм на мнение, че полетното време би могло да се увеличи с поне 30%, ако се оптимизират витлата и аеродинамиката.