Ааа, имам си достатъчно! Попитах, понеже конкретната апаратура купих без модул с идеята да ползвам FrySky, но впоследствие се отказах. Вече е Корона. Въпросът ми отпада.


FPV-то отдавна е факт, само че аз подхождам по-класически. Моделът е голям дървен горноплощник, напълно разглобяем (включително опашката). Резервоарът позволява над 2 часа полет. Има осбособена зона с огромен обем за всякакъв вид електроника. Проблемите са предимно свързани със закупуването на техниката. Няма как да знам кое ще свърши работа, при положение че излизат все нови и нови неща... а и не са никак евтини.
По тоя проект работя съвсем бавно, защото целта ми е специфична. Аз не искам да правя зашеметяващи видеоклипове, защото техниката, която ще ги заснеме качествено тежи доста, а с по-нисък клас се получават компромисни резултати. Говоря за DVCPro50 и нагоре, а не за камерки с обективчета колкото стотинка...
По тая причина съм се спрял на практически насочен проект към цифрова фотография при влошени условия. Самолетът ми заснема разпознаваеми обекти от огромна височина, като остава напълно невидим. Звучи като поредната високобюджетна военна играчка, но моята амбиция е да довърша този проект с ограничен бюджет и да го използвам с некомерсиални цели. Говоря по-скоро за кадри с художествена стойност...