+ Ново Мнение
Страница 8 от 9
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 83

Тема: Як-54 3D - втори шанс

  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    8

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Мотивацията е лесна.

    Този стартер е с два мотора и общ краен редуктор.
    Храни се от два никелови пакета с номинал 7,2V. Всеки пакет захранва отделен мотор. Моторите спокойно понасят напрежение до 18V.
    Купуван е от Конрад.

    Замених никеловите пакети с две 3S полимерки и толкоз.
    В този вид го ползвам поне 5 години. Въртеше 20 и 30 кубика 4 тактови мотори без замисляне.
    Не се получи да завърти този мотор, тъй като нямах подходяща повърхност пред витлото. Само аксиално не ставаше...
    Присадих малък конус пред витлото и се получи.
    Мммдааа сега разбирам,че стартера ми е страдал от,,недохранване" с една 4s lipo,сигурно са свързани последователно двата мотора(не съм го отварял да погледна) а и наверно батерията е в пенсионна възраст та освен,че ще последвам мотивацията с 2бр. 3s полимерки по една за мотор,също така ще сменя малката камбана с голяма за да може да върти големи конуси а гумите за тях не са проблем,има матрица .
    Поздрави!
    Ангел Николов

  2. #72
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Няма проблем със стоковоите камбана и гума. По-големи не са нужни.
    Георги Русинов

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    8

    Стоковата гума я изхвърлих не става за моите конуси 63-70мм ви.Става въпрос за другият ми стартер който е с голяма камбана на който гумата е с такава кухина вътре,че само върха на конусите ми опира в гумата а там няма достатъчно площ на сцепление.Малката камбана много буксува,че чак стопява пласмасовите конуси. Но както и да е само споделих какво смятам да направя във предишният ми пост и не карам никой да прави същото.Спирам да пиша.
    Последна редакция от Doctora; 08.08.2017 на 00:39.
    Ангел Николов

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не виждам причина да спреш да пишеш по казуса. Има няколко различни типа гуми и ще ги демонстрирам със снимки. Лично аз съм срещал раздробяващи се и втечняващи се. Никога не са ми повреждали конус, но всички, които имам са маркови. Само самоделките от каучук са ми повреждали спинър...

    И на клипа на Як-а съм с малка камбана и се вижда как квичи и буксува, но гумата пази конуса като се втечнява в зоната на триене.
    Конусът е пластмасов нещо от сорта 85mm
    Георги Русинов

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Силно съм поласкан от видни представители на плевенската група. Вероятно най-видният от тях, къде успешно, къде не... е изкопирал идеята ми за изходяща тръба.


    Оригиналът (припомням):



    И копието:




    Поздравявам го за ентусиазма и благодаря за честта, която ми оказва. Това за мен е признание, че идеите ми струват нещо.


    И понеже знам, че същият виден представител чете редовно тук, ще си позволя да му дам съвет, относно един малък бъг в "системата" - неръждавейката става доста чуплива от високата температура и затова е нужно тръбата да се укрепи. Иначе от мъндахерцането се чупи.*
    Е, и да помисли за по-читаво уплътнение, че това му изпуска...


    Пожелавам успех на него и на цялата група! И по-красиви модели, разбира се...*
    Георги Русинов

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Някога имах Форд Сиера 1,8 ТД, рециркулацията на газовете имаше такава еластична връзка. Идеята е доста стара.

  7. #77
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Идеята за гофрирани тръби е стара, колкото света... но аз я публикувах първи като идея за ауспух на модел от неръждаема гофрирана тънкостенна тръба. Поне така си мисля.
    Не споря за авторство, нито имам претенции за такова. Просто се кефя.


    А ти няма ли да покажеш нещо тук? Някоя идея, която да споделиш?
    Георги Русинов

  8. #78
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Допуснал съм грешка, закрепяйки магнита на алуминиева планка:



    Неодимовите магнити, които ползвам, спират да работят при 80 градуса. Явно комбинацията от затворено пространство и директното закрепване на планката за вала създаваха проблем. След няколко паления в жегите, магнитът се скапваше.

    Изработих нова плочка от тефлон и проблемът се реши:



    За съжаление двигателят иска още поне 5 часа разработка.
    Открих сезона с 5% масло и обогатена смес. Витло 20х10:

    https://youtu.be/moqcLZYRcQU
    Георги Русинов

  9. #79
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Благодаря на Стоян Пулевски за видеото!

    Записът е от сбирката на Раковски, която се състоя през уикенда:



    Този път използвах витло 20х12 и 5% масло. На място оборотите са 6 300.

    https://youtu.be/YEFi_j9zrkY
    Последна редакция от ajcinema; 24.06.2019 на 11:33.
    Георги Русинов

  10. #80
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мисля, че темата се изчерпа - моделът е възстановен и полетя. Двигателят се държи добре, проектът е успешен и основният замисъл е реализиран - да накарам резачката да стане добър двигател за авиомодел . В някой от следващите уикенди ще напъна модела по-сериозно. Ще пускам чат-пат по някое видео.

    Сега се пренасям в другата тема - тази за Edge-540. Там ще се опитам да работя по-прецизно и по-бързо. Ще се опитам да внедря малко по-различни технологии по отношение на захранването и сигурността, които са нетипични за авиомоделите.
    Двигателят за Edge е още по-изпипан и по-изпилен от този на Як-а, както и по-лек. Това ще доведе до още по-лек модел. Паралелно с него започнах работа и по двуцилиндров двигател - отново от резачки. За него вече ще се наложи да помисля за по-голям модел.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен