+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 20

Тема: ЯК-54 балсов, 150см. - ремонт сред краш

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Bruchpilot View Post
    Да, наистина при толкова часове във въздуха могат да се очакват откази. За съжаление аз летя доста по - малко и вероятно за това трудно преживявам катастрофите
    Във всеки случай ти пожелавам успех в рестврацията и чакам видео от повторния "първи" полет
    Самолета е подготвен за полет и просто си чака първия ми свободен ден за да бъде изпробван отново.

  2. #12
    Наблюдател Аватар на Lock-on
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    28

    Успех в облитането!
    Веселин Щ.

    С кеф си направен, с кеф си живей!

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    63

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Самолета е подготвен за полет и просто си чака първия ми свободен ден за да бъде изпробван отново.
    Ще може ли и клип от облитането???
    Успех!!!
    Александър Илиев

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by sa6o View Post
    Ще може ли и клип от облитането???
    Успех!!!
    Разбира се, ако има някои с мене да снима. Стана повече от месец как си правя колите, и не ми е останало време да отида на полянката...

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Облетях Яка миналия ден. С мен нямаше никои затова няма клипче и снимки. Накратко отчета, отлепи на трети метър от земята въпреки че поляната пак беше обраснала със 50-60см. трева за по малко от месец след косенето. Добре че мотора е мощен та по време на излитането и като косачка стана . Излетях го с малките отклонения на клапите, с тях лети почти като тренер бавно, плавно, и мазно. Направи ми приятно впечатление по време на полета факта че при дадено докрай вертикално кормило с ход от по 45мм.=45 градуса модела не се накренява изобщо и няма нужда от подпиране с елерони, или с хоризонтален стабилизатор. Просто си завива като влак по релсов завой без да си променя и височината дори. На следващите полети ще опитам да направя и клип.

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Днес след много пропуснати дни заради дъждовете се оказа суперски ден за полети. Скъсах се да летя с този малкия ЯК-54 като направих над 20 полета и общо време във въздуха над 2 часа. Модела е просто супер, и е достоен заместник на предишния ми тренер за пилотаж и акробатика! Клипче няма щото бях сам, но поне щракнах една снимка като го миех от рицина след полетите.

    Click image for larger version

Name:	YAK-54 ot 23.VI.2014.jpg
Views:	1097
Size:	62.4 KB
ID:	6898

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2016
    Живее в
    Villach, AU
    Мнения
    2

    Браво за поправката и за успешния полет!

    Много ми се ще да видя плановете и снимките към темата дали е възможно?

    Добавено: темата е доста стара към днешна дата, но се надявам да я видиш.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2016
    Живее в
    Villach, AU
    Мнения
    2

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Причината за краша беше банален отказ на управлението. По точно на модулите 433мхц. При средна газ и нормален хоризонтален праволинеен полет всички серво машинки застанаха в крайно положение/все едно двата джойстика да са максимално напред и максимално вляво на РУ/ от което самолета влезна в нещо като свредел и неконтролируемо падаше около 4-5 сек докато срещна земята на пълна газ. На полето бяхме цялата група и умно гледахме как лети самолет без да се управлява с дадени докрай всичките управления и газта-поне имаше височина. Времето през което падаше беше достатъчно да си разменим даже по едно две изречения.
    Съжалявам за краша ... а разбра ли се защо е блокирало управлението?

    От известно време ми се върти една идея, та реших да я споделя - дублирано управление с два независими приемника работещи на различни честоти (различни бандове). Остава въпроса как да се обедини информацията от приемника и дали това е добра идея?

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Spree View Post
    Браво за поправката и за успешния полет!

    Много ми се ще да видя плановете и снимките към темата дали е възможно?

    Добавено: темата е доста стара към днешна дата, но се надявам да я видиш.
    не знам защо са изчезнали снимките, модератори или администратор само могат да кажат.
    Иначе модела си е жив и здрав и си е перфектен-един от любимите ми.

  10. #20
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Снимките ги няма, защото преди няколко дена сървъра беше хакнат и хакерите са се разпореждали с него известно време, та в момента го възстановяваме. Ще им дойде реда и на снимките да се възстановят. Спокойно - не са загубени.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен