+ Ново Мнение
Страница 12 от 12
ПърваПърва ... 2 8 9 10 11 12
Визуализирани са от 111 до 115 от общо 115

Тема: KATANA .15

  1. #111
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Досегът ми с Корона винаги е бил с кофти вкус...

  2. #112
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Има още нещо - втулките трябва да са с "тъпото" надолу. Облата фуниевидна част трябва да бъде насочена надолу, лягайки на постамента, а главата на винтчето да ляга върху острата. Така машинката е федерирана, а не фиксирана.
    Противно на инстинкта ни...
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #113
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Снощи проверих моите машинки и нямаше никакви проблеми. Вярно, те са малко по-различни, но не вярвам да има разлика в пластмасата. Явно че обратното поставяне на втулките е изиграло лоша шега.

    Замислям се дали да не използвам осигурител за резби вместо СА лепило за фиксиране на винтчетата? Трябва да изпробвам дали втвърдяването на осигурителя по винта ще даде адхезивен ефект и към дървото... Още повече че в магазините за ВиК се продава един т.нар. "Течен тефлон", който е точно подобие на "марковите" осигурители със средна якост, само че в туба от 200 милилитра и цена 7-8 лева. Напоследък използвам много и най-различни осигурители и лепила. Имам досег с Локтайт, Холдтайт и Сайбърбонд, като от последните съм силно впечатлен. Ще направя проби с това, което имам и с въпросния течен тефлон, за да видя дали пък няма да открия подходяща и щадяща алтернатива.
    Например скоро ми попадна тубичка Сайбърбонд, предназначена за лепене на гъвкави материали. Слоят остава леко еластичен (ама наистина съвсем леко), което идва идеално за лепене на всичко по моделите, включително пантички. Лепилото не се натрошава и прилепва много по-добре към гладки повърхности.
    Георги Русинов

  4. #114
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Залепих моите с СА на Akfix и ги монтирах. След 10-15 дни ще ги погледна пак за всеки случай. Нужно ли е винта да се затяга до втулката? Страх ме е да не стане пак същото и не ги стегнах, но са достатъчно стабилни.

    Също си поиграх и с настройката на двигателя и имам няколко въпроса.
    Нормално ли е при ниски обороти да вибрира много целия самолет и най-вече опашката.
    И също може ли да се настрой двигателя да работи на достатъчно ниски обороти, за да не потегля и в същото време да не вибрира целия самолет (с витло G-sonic 25х15)?
    Лошото е че доста повъртях втората игла и сега ми е трудно да настроя ниските. Но е добре да знам дали има смилсъл да се мъча да за толкова ниски обороти.
    Иначе двигателя работи прекрасно и много ме радва.
    Валери Цветков

  5. #115
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2015
    Живее в
    кв.Дървеница, гр.София
    Мнения
    12

    KATANA.15

    Супер готино и прегледно си описъл всичко по събирането на един модел, добре ще бъде ако накрая след полетите и снимките от тях се сложи цялата тема в един пдф и стане нещо като наръчник на младия моделист.

    Предложението е прекрасно, още повече че снимковият материал към този пост за съжаление отдавна е изтрит и позата от него е почти нищожна. Дано автора на този материал да има желанието и времето да го възстанови за да може да се ползва и от други като мен, които за съжаление с голямо закъсненние попадат на него.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен