+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Мотори Супер Тигре

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Мотори Супер Тигре

    Наскоро се сдобих с мотор G21/29 абцRv в цветущо здраве..Иска ми се да чуя отзиви за мотора и дали си заслужава да го монтирам на самолет или да го продам и да си взема някое АСП.Имам и Г35 , за когото също се колебая. Може би тези мотори имат по-скоро колекционерска стойност.Чакам отзиви за моторите и евентоално мнение за цени.Благодаря.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тези мотори преди 20 години бяха все още икона.
    Леки, адски леки, много надеждни, икономични, много "вървящи" и не капризни.

    Сега вече имат само колекционерска стойност.
    По мощност, показатели и експлоатационни качества не могат да се мерят дори с най-евтиното китайче...
    Георги Русинов

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Разбирам. Да им търся нов чорбаджия колекционер и да не се мъча с тях.Ще се наложи да ги качвам в борсата.

  4. #4
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Едва ли ще им вземеш повече пари от колекционери (не са рядкост или екзотика, пък и използвани),
    отколкото да си купиш нов китаец с доставката...
    По-добре си ги ползвай, ако не гониш високи спортни постижения...
    Стоян Пулевски '71 набор.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ако са в оригиналния вид, с кутийките, биха могли да красят нечия секция. Чудесни експонати от една безвъзвратно отминала епоха. Аз имам недокоснат G71 с оригиналната гаранционна карта, който стои на видно място сред други подобни трофеи. Някой ден ще краси муцуната на мечтата ми 2,20 метров Пайпър.

    Ако имат следи от употреба, и не са резонансни, чудесно стават за любителска кордова акробатика. Основното предимство - голям въртящ момент и ниско тегло. Ако имат и подходящи ауспуси - перфектни за учебни кордови акробатики, които не отстъпват по нищо на "истинските". Няма по-голям кеф от компактните и добре направени F2B - събират се в кола и в същото време могат да се карат и на ниска трева.

    Преди 20 години G20/15 бяха любимите ми мотори за въздушен бой.
    Все още имам такива модели, но са снабдени с по-модерните "Тафун", поради липса на оригинални Тигри... За съжаление моторите не отговарят на изискванията за състезания и ги карам много рядко за кеф. Тигрите имаха супер режими и работеха безпроблемно. Звукът е уникален, заради характерния изпускателен отвор. Повечето са едноканални, което ги прави нискооборотни, с голям въртящ момент.

    Нескопосни копия на тази марка са руските "Метеор" и "Комета". Всякакви комбинации с присаждане на части от италианските на руските и обратно водеха до страхотни проблеми. Даже заличавахме надписите на Метеорите и се пъчехме, че караме с "Тигър"... Ученически тарикатлъци
    Георги Русинов

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Направих снимки и ще ги шаткам в борсата.В Ибей е сложно,но пък се реализират пари.Примерна цена за Г21/29абц/Рв-160 долара.Този мотор е рядкости е резонансен.Имам спомени с него от 1977г на европейското ..Другия е масов-Г35.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен