+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Лично мнение

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Сещам се и за още 2 случая, и двата с двама от най-големите ми приятели - при единия Пацо обиди Пенев, а при другия Ajcinema обиди някого (вече не си спомням).
    Е, то аз ако не съм замесен някъде, че кой!? Извинявам се, не си спомням, било е за подгрев на пръстите.

    Мисля, че няма смисъл да се обръща толкова внимание, че двама се спречкали, пък си подхвърлили по някой и друг фитил. Ако са имали намерение да говорят на един език, са щели да го направят. Ако изпитват непоносимост - няма какво друго да се очаква. Тези неща са нормални и в живота и не бива да им се обръща внимание.

    Пример: Преди повече от година се обсъждаше въпроса за анонимността. Като изряден в това отношение, аз подкрепях другия отбор - на "анонимните". Мина повече от година и ясно си пролича как това е един изсмукан от пръстите проблем. Никой на никого не пречи, няма злобни подмятания "Хей, ти не си си написал името", няма заканителни размахвания на пръст, няма модератори в сянка. Обаче това стана ясно чак след време... Що полемики бяха, що разправии. Оттатък, в Моделистика, все още се дърлят един другиму като кучета за тази глупава идея с подписите.
    И ще продължават да се дърлят, винаги ще има недоволни, защото проблемът е вкоренен в едно глупаво правило.

    Втори пример: Стоките и цените в борсата. Учудва ме как хората сами си налагат ограничения и след това се бият по задниците, за да ги спазват. Ама не можело да се коментират цени, ама не можело да се прави реклама.... Е, защо да не може? Нито някой ще забогатее, нито има нещо лошо в това, дори да стане. Нито ще се повлияе по някакъв начин на измамите. Но за сметка на това има чудесен повод за скандали - няколкото безсмислени правила!!! Е, в Моделистика си лъсва причината - вратичка за плащане и/или някакъв съпорт към собствениците. И ето ти парадокс - най-посещаваните раздели са най-ограничени и най-скандални. Да не говорим, че е срамота борсата да е най-посещавана...


    И така, стана дълго, но няма как.
    Мисля, че на този етап форумът е много добре измислен и много добре функциониращ. Няма ги типичните проблеми от другите форуми. Все още липсва нужната популярност и активност, но те ще дойдат с времето.
    Обаче забелязвам нещо интересно - ако сравним всички други моделарски форуми у нас, включително Моделистика, МОДЕЛИСТ.БГ бие всички по активност, ако се вземе предвид времето от създаването до сега. За същото време другите бяха по-назад, даже Моделистика.

    Още веднъж едно голямо БРАВО на Матеев за идеята и ресурсите, които влага. Дано и занапред да е така!
    Последна редакция от ajcinema; 23.05.2011 на 10:37.
    Георги Русинов

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Мисля, че няма смисъл да се обръща толкова внимание, че двама се спречкали, пък си подхвърлили по някой и друг фитил. Ако са имали намерение да говорят на един език, са щели да го направят. Ако изпитват непоносимост - няма какво друго да се очаква. Тези неща са нормални и в живота и не бива да им се обръща внимание.
    .............
    Още веднъж едно голямо БРАВО на Матеев за идеята и ресурсите, които влага. Дано и занапред да е така!
    Браво Георги,
    радва ме че с тебе сме на една страница и в една тоналност!
    Весели Празници и Наздраве!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Отново ми изтриха мнение в другия форум
    от Mateev във форум: Общи приказки
    Replies: 12
    Последно мнение: 05.03.2010, 22:39

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен