+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 30

Тема: Домашно упражнение по "Long range FPV" за първи клас

  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    За тези, които не са наясно с термините: барс е цветна таблица, с която се правят различни настройки на видео-техника. Биват много видове и за различни цели. За всеки, който пожелае, слагам един от моите барс-изображения за разгъвка HD, впоследствие ще сложа още няколко за различни нужди и разгъвки.

    Пегел е контролен звук с нулево усилване и честота 1 000 херца.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Bars_Goshko.jpg‎
Views:	1770
Size:	34.9 KB
ID:	4367  
    Георги Русинов

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ето и готов за използване еталон, който може да се възпроизвежда от миниатюрен медиа-плеър.
    Прикачени файлове
    Георги Русинов

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моля знаещите за коментар и мнение! Смарти, Пацо, включвайте се!


    Видео-предавател по организъм:





    Предаватели-близнаци - 2,5 и 3,5 вата по книжка.
    Някакви идеи?!




    Този кадър е само информативен...

    Георги Русинов

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Упражнение по планиране с моторен модел:



    Повече от 5 минути от височина около 300 - 400 метра. Обща пролетяна дистанция по данни на телефонен GPS е около 5 километра.

    Едно от най-важните за мен неща при моделите за далечно FPV е възможността за дълго планиране. Тези дни се занимавам точно с това - упражнения за планиране. При спускане от 2 000 метра моделът трябва да може да планира в продължение на минимум 10 - 15 километра.
    Георги Русинов

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Упражнение по планиране с моторен модел:
    А какъв е модела, ще го покажеш ли?

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моделът е ето такъв:

    Георги Русинов

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Няколко въпроса.

    Имам няколко въпроса към участниците в това начинание: по време на тестовете как бяхте разположили антените съответно на приемника и предавателя? До колкото разбрах сте ползвали обикновени диполни антени, а при тях поляризацията е от голямо значение за обхвата.
    Какво стана с предавателите близнаци: един и същ производител? абсолютно еднакви ли са като изпълнение и като излъчвателна мощност?(и консумацията им различна ли е?)
    И ако може някакви размери и тегло на предавателя.

    В YouTube има документиран полет на 40 km с видео връзка на 1.2 GHz
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 05.10.2012 на 20:57.
    Габриел Димитров
    Варна

  8. #28
    Наблюдател Аватар на starfighter
    Регистриран
    Nov 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    12

    Re:

    Интересно! Не ви ли излиза малко скъпо това нещо.Цялото това оборудване - антени, предаватели,приемници, камери, модели и т.н.. Явно тръпката е голяма, да виждаш това което се вижда от модела. Направо си е като все едно си вътре,а? Готино! А на някой колеги от Германия им е хрумнала друга идея. Вместо да качват камери и друга техника на борда, просто са увеличили размера на моделите си не много(виждал съм значително по-големи RC модели от тези на видеото) и са се качили самите те вътре. Като гледам какво са исползвали като материали и мотори(единият е от Трабант,а другият от някаква друга моторетка-виж видеото по долу), не ми се струва да са се охарчили много-много. От снимката по горе ми става ясно че самолета на който е качена техниката никак не е малък и ако конструктора му се понапъне още малко може да се получи нещо пилотирано не от земята. Тази идея май повече ми допада, въпреки че и вашата не е лоша.
    Успех! http://www.youtube.com/watch?v=ZKOrm...eature=related

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    "Кеф цена няма", както обичаме да казваме всички българи!

    Това е част от обяснението на въпроса. Всеки намира различна причина за себе си, за да се занимава с модели. Някои от нас са навлезли по-дълбоко в "дебрите" на авиацията и пилотират свои собствени самолети.
    Обаче за повечето от нас целта не е да полетят някой ден, а просто да се забавляват с (вече не толква) високотехнологични играчки, да си поставят цели и да ги реализират.
    Всяка постигната цел дава началото на все по-трудни нови цели на все по-високо ниво... Нещо като наркотик.
    Ако питаш лично мен защо не инвестирам в "по-голям модел", в който да мога да се навра, ще ти отговоря така: Защото не искам да рискувам живота си и защото това хоби го използвам да си успокоявам нервите, а не да ги натоварвам. С парите, които похарчих за последния си модел мога да си купя последен модел парапланер с всичкото оборудване към него и да ходя да скачам от Беклемето (или както там му викат на района), само че никога няма да го направя, защото не намирам привличане и смисъл. Лично мнение! Има хора, които намират смисъл и на които им харесва и аз уважавам това. Уважавам избора им, независимо какво мисля и дали ми допада.

    Поставянето на камери и друга снимачна (и комуникационна) техника на борда на модели ми дава възможност за реализиране на различни предизвикателства. Една от амбициите ми, например е да направя полет от единия край на държавата до другия, със смяна на пилотите от различни точки по време на полета. Това е само пример за цел, която би струвала вероятно повече от закупуването на ултралек самолет, но така съм решил. Това е моят избор и на този етап една от целите ми. За това живеем, за да си угаждаме...
    Георги Русинов

  10. #30
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Браво. Няма начин да го кажа по-добре от Гошо.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 13:00
  2. "Карибски пирати"
    от steysi_gb във форум: Други плаващи модели
    Replies: 5
    Последно мнение: 25.04.2011, 23:59
  3. Акумулатори за класове" М"
    от steysi_gb във форум: Радиоуправляеми модели
    Replies: 12
    Последно мнение: 24.03.2010, 11:07
  4. Спортен правилник за клас F3С по FАІ
    от Lidkin във форум: Хеликоптери
    Replies: 0
    Последно мнение: 07.01.2010, 23:36

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен