+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 46

Тема: Камери, подходящи за FPV. Модели, параметри, функционални възможности.

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    аз ползвам за запис тази камера http://tehnologichno.info/%D0%BD%D0%...%B0-kodak-zi8/ обаче гадовете(разработчиците)не са вмъкнали в модела опцията да изкарва видео сигнал през композитния изход в реално време.От там излиза само видео сигнал когато плейва самата камера дадено видео.Та въпроса ми е към ПАЦО (пък и към всеки който е на ти с електрониката)можели евентуално ако се барне нещо вътре камерата и да се извади сигнал допълнително ,целта ми е да спестя една камера на борда и да гледам през кодака?
    Даниел Георгиев

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Специално с това според мен не се занимавай. Причините са много. :)
    Тази функция си личи, че е вградена в софтуера на камерата, а там няма къде да бърникаш.
    Дори да има как хардуерно да се извърши тази операция... това са SMD компоненти, за които трябва много фин поялник с регулация на температурата, както и доста опит от твоя страна (а и стабилна ръка). В противен случай ще си преебеш апаратчето. :)
    Та съветът ми е - не се занимавай с това.

    Аз лично съвсем се отказах от варианта да предавам и записвам видео само с 1 камера, защото вече 2 дена нямам късмет в ebay, пък имам крайни срокове, а и ще е хубаво да може да се разкара голямата камера и моделчето да си остане само с малката, когато не искам да записвам, ами просто да гледам FPV. :)

    Та сега отново съм се разтърсил за FPV камера. Може и да е скапана - искам просто да си осъществя първия проект без да се изсилвам до небето за компоненти и техника - по-нататък е ясно, че ще надграждам и тези по-скапани компоненти ще се продадат или ще им намеря друго приложение. :)

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by X_NRG View Post
    Специално с това според мен не се занимавай. Причините са много. :)
    Тази функция си личи, че е вградена в софтуера на камерата, а там няма къде да бърникаш.
    Дори да има как хардуерно да се извърши тази операция... това са SMD компоненти, за които трябва много фин поялник с регулация на температурата, както и доста опит от твоя страна (а и стабилна ръка). В противен случай ще си преебеш апаратчето. :)
    Та съветът ми е - не се занимавай с това.

    Аз лично съвсем се отказах от варианта да предавам и записвам видео само с 1 камера, защото вече 2 дена нямам късмет в ebay, пък имам крайни срокове, а и ще е хубаво да може да се разкара голямата камера и моделчето да си остане само с малката, когато не искам да записвам, ами просто да гледам FPV. :)

    Та сега отново съм се разтърсил за FPV камера. Може и да е скапана - искам просто да си осъществя първия проект без да се изсилвам до небето за компоненти и техника - по-нататък е ясно, че ще надграждам и тези по-скапани компоненти ще се продадат или ще им намеря друго приложение. :)
    Колега ,двете камери никога не виждат едно и също нещо по един и същ начин, доколкото си спомням ти ще правиш квадрокоптер и ще лети на 200-300м тоест в зрителния обхват за какво ти е FPV камера.....

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    аз ползвам за запис тази камера http://tehnologichno.info/%D0%BD%D0%...%B0-kodak-zi8/ обаче гадовете(разработчиците)не са вмъкнали в модела опцията да изкарва видео сигнал през композитния изход в реално време.От там излиза само видео сигнал когато плейва самата камера дадено видео.Та въпроса ми е към ПАЦО (пък и към всеки който е на ти с електрониката)можели евентуално ако се барне нещо вътре камерата и да се извади сигнал допълнително ,целта ми е да спестя една камера на борда и да гледам през кодака?
    Дани тази камера има аудио-видео изход на малкото жакче отстрани, не си ли пробвал , жакчето е стерео на първото активно перо мисля ,че е аудио на гривната видео....

  5. #5
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    да пробвах с жака и както е включена и предава на екрана като вкарам жака и екрана се изключва става черен и плейва изкарва от кабела само видео сигнал от плейваното видео ,като спра видеото екрана е черен,после мога да пусна клип да се види какво прави....идвами на ум данеби самия жак да превключва да маха сигнала от камерата и само записа да пуска ,защото другия модел на самсунг дето са като братя http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties я има тази екстра ,и гледаш и записваш
    Даниел Георгиев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    да пробвах с жака и както е включена и предава на екрана като вкарам жака и екрана се изключва става черен и плейва изкарва от кабела само видео сигнал от плейваното видео ,като спра видеото екрана е черен,после мога да пусна клип да се види какво прави....идвами на ум данеби самия жак да превключва да маха сигнала от камерата и само записа да пуска ,защото другия модел на самсунг дето са като братя http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties я има тази екстра ,и гледаш и записваш
    Я си поиграй още малко с настройките или виж да не е с едни 4полюсни жакчета дето има две пера за екстри ЕДНОТО ДОПЪЛНИТЕЛНО Е ИЗХОД ЗА ВИДЕО А ДРУГОТО ВХОД ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ДИСПЛЕЯ ЗА ГЛЕДАНЕ НА ВЪНШЕН СИГНАЛ...Няма камера с А-Визход и да не може да се гледа през нея...

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Прегледах , с обикновен стерео жак е, ,заначи ако не стане работата с настройките само отвори камерата и извади извод от контактната повърхност на на средното перо в която контактува при изваден жак и виж какво излиза на нея...

  8. #8
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    да прав си жака е стерео ,пробвах да я разглобя но всичко така е насложено че за да стигна до платката трябва да сваля всичко и просто се отказах докато още работи,нищо най много да я продам нататък и да си взема модела с композитен изход,то си пише ама кой да чете,дори на модела предния zi6 пише че има такъв изход http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties дори дават че сензора матрицата е 4,5" докато на моя е 2.3
    Даниел Георгиев

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз за четирикоптера си купих този фотоапарат:
    http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fot...tml#properties

    Търсех колкото се може по-голяма функционалност в колкото се може по-малък корпус. Апарата си има всичко, за което можеш да си помислиш и дори и неща, за които не си помислял. Видеоизход също си има, но досега не ми е хрумвало да го ползвам. Това с втора камера по ми харесва. Лепвам я вдясно на основния обектив.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен