+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 9 от общо 9

Тема: Въпрос относно лодка за захранка

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    2

    Въпрос относно лодка за захранка

    Здравейте на всички .От доста време насам се каня да почна да си направя една лодка за захранка при риболов ноооооооооо проблеми много.Искам да ви попитам какво или по точно кое осигурява задния ход на лодката,по какъв начин да обърна движението на мотора .Мотора е от автомобил от ел.стъклата а апаратурата ще е тази http://rchobby-bg.com/index.php?main...roducts_id=614 и другото което незнам е за какво се ползва тоя спид контролер и на мен ще ми трябва ли и ако да то какъв да взема с какво трябва да се съобразявам.Благодаря ви предварително
    Борислав Тодоров

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Спийд контролера е електронно устройство, с което се регулира скоростта и посоката на мотора. Мотора може да се върти и в обратна посока (на заден ход) но за целта трябва да използващ подходящ спийд контролер. За да те посъветваме какъв точно спийд контролер трябва да си купиш, първо трябва да ни дадеш данни за мотора - напрежение и ток при максимална мощност. Най-лесно ще е ако премериш тока на мотора по време на работа под товар (заедно с чистачките при сухо стъкло на автомобила).
    Росимир Матеев

  3. #3
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Защо със спеед няма смисъл може и без него моята е направена така
    http://img31.imageshack.us/gal.php?g=img0057tn.jpg
    Последна редакция от Николай Николов; 06.05.2010 на 06:52.
    Николай Николов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Разбира се, че може и така. В наше време обаче спийд контролерите са толкова евтини, щото не си струва да се прави нещо друго.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by Николай Николов View Post
    Защо със спеед няма смисъл може и без него моята е направена така
    http://img31.imageshack.us/gal.php?g=img0057tn.jpg
    Това е много добра схема на задвижване! На такава лодка не е нужен спид, скоростта не е необходимо да се регулира. По - важен е реверса, а тези спидове не са от най - евтините. Пък и това управление е по - надеждно от спида.
    Колкото до моторчето, ако е от европейска кола, не са много надеждни. Ако можеш, намери си от японска, по - стара. И за предпочитане от чистачки, не от стъклоповдигач. Ако ще слагаш това, поне го отвори и му виж четките и четкодържателя, дали няма следи от греене.
    Наслука!

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    2

    благодаря ви за отговорите.Значи моторите ги мерих но на празен ход с мултицета дава че черпи 2А и са на 12В .Свалени са от фиат темпра 91г .Ще трябва да отворя поне единия мотор за да дам точна информация за тях и като вдигам стъклото да замеря.А относно тия мотори от чистачките те не са ли много големи и тежки и си мисля че ще черпят доста повече ток от тея за стъклата,все пак не съм сигурен но така мисля.Инъче тази схема с теч ключета ли как да го нарека е добра идея и сякаш по надеждно защото хората гледам все се мъчат по някакъв начин да си изолират спийдовете от влага а на тея ключета едва ли им пречи само влагата , не говоря за потапяне във вода.Ще посъбера още инфо относно моторите и ще пиша ,а за апаратурата как ви се струва аз така или инъче си я купих ама искам да чуя и вашето мнение дали е добраи някой настройвал ли е такава ,смятам че ще се справя поне с компютрите съм на ТИ в сравнение с електрониките но както и да е,ако някой е настройвал да помага.
    Борислав Тодоров

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Контролерите не сач толкова съпи- 17 долара с доставка
    http://cgi.ebay.com/200A-EP-RC-Car-P...item3ca2f7bdb1
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Моторите от стъклоповдигач не са разчетени за продължителна работа. Ако размера е важен, става от задна чистачка на Опел или Фолксваген. Ала ще трябва да поорежеш излишното. Доста добре са направени. Става и от парно на Лада, но е с голям диаметър. Като ток е 2,5 - 4 А под товар.
    Предимството да избегнеш спида е в това, че и да намокриш лодката, не е опасно. Ще трябва да изолираш само приемника.
    Какъв е корпуса, който ползваш?

  9. #9
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    http://www.rokemodell.de/x-int/gb/pr...r/gr6372gb.htm

    Това е добър мотор не му трябва и охлаждане само че е малко скъп
    Николай Николов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен