+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 44

Тема: Шублер-въпрос

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Актуалната цена на електронният шублер като на de_kata е 18-20 лв. в Пловдив....Имам такъв от почти 2 год. без никакви проблеми...
    Георги е напълно прав - мога да потвърдя! Електронните шублери се намират вече за по 15-20 лева.

    Неделчо, фрезата няма ли си разграфяване (да го наречем нониус) на врътките?
    Георги Русинов

  2. #32
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Тя със сигурност си има, но Неделчо е "хитрец Андрешко" и ще я тунингова за да му е по удобна

    Друго си е да има цифрички там да се местят.
    Майтапа настрана мисля че идеята не е много добра тия електроните хич не обичат мърсотия и мазнотия така че си помисли добре дали има смисъл да си стъжняваш живота.
    Успех
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Това ми беше интимната мисъл... От фрезера хвърчат "камъне и дърве"... и железо под формата на стружки от всички възможни "фракции"...

    Неделчо, комбинацията между електронен шублер и стружки е пагубна за шублера. Дори да е идеално чист, трудно ще направи десетина измервания в двете посоки без да се размести. Ако се гледат неговите показатели, краищата ще станат "дунавски вълни"... :) Точно за тая работа за нониусите - всеки път да почваш и свършваш на точно едно и също място. Ако не можеш да работиш с тях - побързай да се научиш. Много лесно, удобно и винаги гарантиран резултат.

    Е, докато не се разлуфи работата...
    Георги Русинов

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Убихте ми мерака за тунинг на фрезичката.
    Разбира се че има нониус и разбира се че знам как се работи с него и си го ползвам. Идеята ми беше, да си направя живота по-лесен. Всъщност това го гледах в един немски сайт. Може би ще пробвам с един шублер, за да видим дали наистина няма да е удачно. Иначе стужките Фърчат здраво. Най-малкото детаелче- една шепа минимум . Кофтито е че са много финни и ако работя без ръкавици ми се набиваат в ръцете.
    Неделчо Брънчев

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ееее, сега... Няма идеални неща в тоа живот!

    Само да те предупредя... Да не вземеш да се изкушиш да чистиш с прахосмукачка стружките. Има вероятност да си устроиш незабравимо преживяване! Стружките ги чисти само с кърпа или четчица.
    Георги Русинов

  6. #36
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Не съм искал да ти Тепем Мерака , то твоя може ли да го утепа човек
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #37
    Наблюдател Аватар на дядо
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    с Царевец, общ.Свищов
    Мнения
    6

    Яяяяя, ама то имало и "резервни части"
    http://cgi.ebay.com/LCD-Screen-5-dig...item3a638672b8
    Поздрави
    Здравко Петков

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Дядо Здравко,

    не знам дали разбра, но цял шублер у нас струва 15-20 лева. Моят го взех за 20 без пазарлък... Та не виждам смисъла да се поръчва от ибей резервна част за 10 лева, при положение, че цял шублер взимаш за 15-20... ако ме разбираш.

    Друг е въпросът, че ибей отдавна не е онзи "кореком", който беше за нас, талибаните, преди 5 години. Ако пак ме разбираш...

    За всички заинтригувани: в кварталното ни "левче" се продават класически шублери по 10 лева. Завидно добри!
    Георги Русинов

  9. #39
    Наблюдател Аватар на дядо
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    с Царевец, общ.Свищов
    Мнения
    6

    Далеч съм от мисълта да правя реклама на който и да е "магазин". Моля ако съм засегнал някого да ме извини - не е било умишлено, а модовете да изтрият постовете ми от темата!
    Поздрави
    Здравко Петков

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Е, не се докачай де! Не съм искал да те обидя! Исках да кажа, че след като едно нещо може да се купи у нас за почти същите пари, няма смисъл да се рискува от чужбина. Напоследък ибей стана "свърталище" на всякакви елементи.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен