+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Антена

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    4

    Антена

    Здравейте ,
    имам 1/16 е-рево с 27MHz апаратура и понеже антената ми е доста дълга мога ли да я увия стегнато около тръбичката без да причинявам по малко обхват или др. проблеми ?
    ето как :

    по този начин има ли проблеми с сигнала ?

    Поздрави
    Боян Атанасов

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Преди когато карах на 40MHz, приемникът ми имаше някаква супер дълга анетена- беше около 60-70см. Редовно си я навивах по подобен начин, както ти показваш на снимката и не съм имал проблеми.
    Според мен обаче е много по-добра идея да си купиш една евтина апаратура на 2.4GHz за 40-50лв и да нямаш никакви проблеми.
    Неделчо Брънчев

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Мен тоз кабел супер много ме дразнеше и на тъндър тигъра го резнах.Обхвата обаче намаля доста,но пък все тая...отървах се от постоянните закачванки като вадех и поставях купето.Сега съм с нов приемник и напъхвам колкото се хване в тръбичката ,а останалото намотавам и захващам със свинска опашка Приложение 2386 Приложение 2387
    Последна редакция от Nikolay; 16.01.2011 на 18:35.
    Николай

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При такива ниски честоти оптималната дължина на антената е няколко метра. Ясно е, че такава дължина не може да се постигне. Следователно единственото, което ни остава, е да сложим колкото се може по-дълга антена, без обаче да се пречка из модела.

    Това с навиването накрая аз не го одобрявам, защото така се създава индуктивност, която влияе на сигнала и влошава ситуацията. Естествено на близки разстояния това не се забелязва.

    Според мене най-добрата идея е от приемника да излизат само няколко сантиметра антена и накрая да завършва със златен конектор 0.8 mm. След това за всеки един модел към този конектор се конектва различна антена с различна дължина, както е най-удобно за модела.

    Ако модела се крашне яко и по време на краша антената силно се дръпне, тя няма зверски да се изскубне (виждал съм го), а просто ще се самоизмъкне от конектора. Такава една концепция позволява антената да се монтира с твърда връзка към купето и лесно да се включва/изключва от приемника.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2012
    Живее в
    Pomorie
    Мнения
    9

    Здравейте имам един въпрос имам апаратура Spektrum DX2S възможно ли е от много прегъване на антената да се прекъсне или не е възможно това да стане благодаря предварително

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Възможно е да се прекъсне кабела от многото прегъване. провери го с омметър ВНИМАТЕЛНО.успех
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен