+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: ПОДАРЯВАМ Wireless Battery Tracker

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    ПОДАРЯВАМ Wireless Battery Tracker

    Имам купени 3 броя Wireless Battery Tracker и стоят неизползвани вече 2 години:

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ry_869Mhz.html

    Ще ги ПОДАРЯ на първите 3-ма човека, които:
    1. Ми напишат лично съобщение
    2. Декларират, че този Wireless Battery Tracker ще им е полезен и ще го ползват в моделите си
    3. Се съгласят да поемат разходите на куриера за тяхна сметка
    4. Ако в бъдеще се окаже, че не го ползват, да не го продават, а да го подарят на някой друг, който се нуждае

    Оригиналните батерийки отдавна са заминали, но аз ще комплектовам устройствата с почти нови батерии NE-B920. Малко им е тесничко, но с понатискане тук и там точно се побират в предвидения за това отвор.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Първото устройство го получава Георги Русинов от Пловдив. Тръгва с куриер още днес.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Малко разяснения какво прави това устройство - така отговарям на въпрос, зададен в лично съобщение:

    Устройството се състои от предавател на 868 MHz, който се намира в модела, и приемник със светодиодна индикация, който се намира на земята. Предавателя е много малък и се включва към балансерния куплунг на батерията. От там се захранва и в същото време следи едновременно всяка една клетка поотделно. Информацията за състоянието на клетките се праща на земята и се индицира посредством светодиоди, които светят в различен цвят, а при много ниско напрежение дори мигат. Също така устройството на земята подава и звуков сигнал при много ниско напрежение.

    Ами това е всичко. Устройството е идеално за предупреждение когато батерията на модела се изтощи или когато единична клетка падне много по-бързо от останалите. Може да се използва в хеликоптери и в Park Flyer самолети. Предполага се че обхвата не е кой-знае колко голям, така че едва ли това устройство ще е от полза за Long Range самолети.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Второто устройство го получава Асен Мартинов от Пловдив. Тръгва с куриер още днес.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Третото устройство го получава Неделчо Брънчев от Пловдив. Тръгва с куриер още днес.

    Какво се получи - и трите устройства ще отпътуват за Пловдив. Явно пловдивчаните са най-активните моделисти в България.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Устройствата тръгнаха преди малко с Еконт. Утре и тримата да си ги потърсите след 10 часа.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Третото устройство го получава Неделчо Брънчев от Пловдив. Тръгва с куриер още днес.

    Какво се получи - и трите устройства ще отпътуват за Пловдив. Явно пловдивчаните са най-активните моделисти в България.
    А може би не са бързали за първия работен ден през новата година . И аз видях късно темата.
    Късмет и още нови успехи на всички моделисти !
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Устройството пристигна благополучно и отново използвам възможността да благодаря на Матеев за жеста!

    Искам да уточня, че пожелах една бройка с цел тестове. От години ги гледам в Хобисити, но или не са в наличност, или не стигам до там. Виждал съм само веднъж в полет, но собственика на дивайса не беше очарован.

    Тъй като изцяло преминавам на полимерни батерии в ДВГ моделите си, се налага да потърся евтино и леко устройство за обратна връзка, защото за разлика от електро-моделите, при ДВГ няма как да се усети кога батерията ще "омалее". На пръв поглед тези трекери не са много солидни, но ако вършат работа - защо не?

    И така, днес започвам тестовете, които подробно ще опиша в специална тема. Когато приключа, устройството ще бъде върнато на Матеев или подарено на някой друг моделист по негова преценка.

    Подчертавам, че целта на експеримента е дали този трекер ще работи в малък ДВГ модел! Вероятно ще бъде тестван на Катана-та, когато я завърша.

    Още веднъж благодаря!
    Георги Русинов

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    По темата

    Привет на всички!Лично на мен ще ми е доста интересно какви ще са резултатите от експеримента.Имам модел който се нуждае от подобно устройство поради факта че модела се подгрява от бордовата батерия и има голяма сантиментална стойност.Ще очаквам резултатите.Не се съмнявам в тяхната прецизност.
    Успех на всички през новата година!
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз също искам да благодаря на Матеев за подаръкът.
    Съвсем скоро устройството ще бъде тествано на едно от моите авто моделчета.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен