+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Проблем с TURNIGY 9X

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    10

    Проблем с TURNIGY 9X

    Здравейте търсих подобна тема, но не открих нищо за проблема и затова откривам тази. Проблема е следния: притежавам следната апаратура
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...idProduct=8992
    пристигна миналия месец и почти не е използвана, единствено съм карал няколко часа на симулатора.
    Тази вечер докато си карах хеликоптера ми напраши проблем. Симулатора е REAL FLIGHT G4 и доло в десния ъгъл ми има изобразен джойстика, на който се вижда когато двата стика се движат. В един момент както всичко си беше наред, десния стик ми го изобрази, че е натиснат напред, а реално стика си беше свободен и се намираше в средно полоxение, съответно хеликоптера забиваше носа.
    Реших че е бъг на симулатора и го рестартирах (само него без апаратурата), но нищо не се промени.
    Тогава влязох в менюто(на апаратурата) на дисплей и там наистина показваше, че стика е напред, а той беше в средно положение, и когато върнех стика в задно положение отчиташе, че е в средно положение.
    Когато я рестартирах се оправи, но по скоро ме тревожи ако това се случи в реални условия и модела стане неуправляем.
    Интересно ми е дали друг се e сблъсквал с такъв проблем и ако е какво трябва да направя.

    ПП. Друго което ми направи впечатление е, че когато съм оставил апаратурата на масата и не пипам нищо стиковете се движат. Предположих че това са някакви смощения по трасето от апаратурата до коmпютъра.
    Последна редакция от Bankov; 26.02.2011 на 20:58.
    Иван Банков

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Здравей,
    Сигнала от апаратурата през микрофонния вход ли се подава към компютъра?
    Не споменаваш операционната система на компютъра. Имам същата апаратура и на два компютъра се държи различно. Ако я прекарваш през микрофонния вход, много е важно какво ниво на чувствителност задаваш. Ако е прекомерно засилена или пък е пуснат "микрофон бууст" тогава ще има много смущения.

    Отговарям хипотетично в случай, че използваш ППджой със Смарт пропо плюс конзола.
    Ако е така, бих те посъветвал да изтеглиш програмка осциолоскоп и да видиш доколко е чист сигнала.
    Например при мен, когато ползвам симулатора на лаптопа имам доста смущения и е необходима игра с нивата на микрофонния вход за да получа правилен сигнал - нито много чувствителен (вкарвам и много шум) нито много слаб. Осциолоскопа определено помага.

    Другото което пускам е и "термометъра" за да видя дали разчита сигнал от апаратурата.

    Пиши моля по какъв начин ползваш симулатора.

    Това, че дори при разкачена апаратура и гледайки в менюто и виждаш, че джойстика не отговаря на позицията не е радостно :(

    Ако желаеш отвори апаратурата и виж дали кабелчетата от потенциометрите са добре запоени и закрепени. Внимавай при отварянето да не скъсаш нещо.
    Може и потенциометър да създава проблеми.
    Моята май беше сглобявана в петък следобед и едно кабелче се напрягаше при движение на джойстика. Рано или късно щеше да се скъса и ето ти беля.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    10

    Операционната система на компютъра ми е Windows 7 и наистина ползвам ППджой със Смарт пропо плюс конзола, симулатора го ползвам на лаптоп, през входа за микрофона. "Микрофон бууст" ми е на +30dB, обаче незная откаде да го изключа (пробвах да го задам на 0dB но нищо не се променя).

    Отворих апаратурата и невидях нищо притеснително, но днес не е имало проблем когато карах, а си покарах доста. Дано това вчера да е било прецедент и да не се случва вече.
    Иван Банков

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не е добре да се ползва за симулатор апаратурата, с която се кара. Най-добре е симулаторът да се кара с предавател, който е само за тази цел.

    Другият вариант е да се ползва безжична връзка. Наскоро даже май се появи безжично УСБ устройство - Симстик. Доколкото знам работи с DSM2 предаватели.

    Но въпреки това аз не препоръчвам на никого да си ползва апаратурата за симулатор. Все пак има износване и амортизация. Потенциометрите не са вечни... За симулатор е най-добре да се ползва специален контролер или някой "прежален" предавател.
    Георги Русинов

  5. #5
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Е, определено с пуснат на +30dB микрофон бууст ще имаш ядове. Дори при +10 на лаптопа ми шума е много!
    На български или на английски ти е уин7-цата ? Да знам как да те упътя.
    При мен нещата са добре при External mic в обхвата 5 до 10 и microphone boost 0!
    Пробвай да изключиш отметките в секция Advanced - Exclusive mode (при мен само така работят симулаторите)
    Някой лаптопи имат функция за тончестотна корекция на микрофона - ако при теб е така - изключи я.

    Ето от тук може да си дръпнеш осцилоскопа и "термометъра" (WinScope)

    http://www.smartpropoplus.com/dnn/Se...5/Default.aspx
    Последна редакция от smarty; 27.02.2011 на 16:26.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен