+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: за обхвата вьпрос

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2012
    Живее в
    sliven
    Мнения
    4

    за обхвата вьпрос

    здравейте . Искам да ви питам как се определя обхвата на един хеликоптер понеже в повечето случаи като цькна на даден хеликоптер не пише обхвата , а не е ли той важен ? защо не го пише , или се определя по други параметри а аз просто не сьм запознат , моля ви за помощ :)

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Всеки хеликоптер в зависимост от размера си има някакво разумно разстояние, до което човек може да го управлява. По-надалеко вече не го вижда добре и може да го крашне. Та производителите са наясно с това разстояние и обикновенно апаратурите им го покриват поне двойно. Става въпрос за малките Ready To Fly моделчета.

    При големите и професионалните модели на самолети и хеликоптери всеки моделист си е купил някаква по-сложна и по-универсална апаратура и я използва за всичките си модели. Там също никой не може точно да ти каже обхвата в метри, защото той зависи от поне 100 фактора. Наложили са се обаче две понятия:

    Park Flyer - подразбира се 200-300 m обхват
    Full Range - подразбира се обхват от поне 1.0-1.5 километра

    Обхват от 200-300 метра е предостатъчен за модели с големина до 1 метър. Такива модели се виждат като точица или размазано петънце на 300 метра, така че никой не си позволява такива малки модели да ги отдалечава на повече от 150-200 m.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2012
    Живее в
    sliven
    Мнения
    4

    за обхвата вьпрос

    благодаря за мнението ти . понеже гледам космически цени слагат на моделите а пьк обхват никакьв (30-40 метра навсякьде се предлага най-вече , на места гледам модели с 50-80 метрва и max до 100 метра обхват и то модели струващи от порядька до 250 лева които сьм разглеждал ). в повечето случаи не го пише хич обхвата и аз като всеки друг който няма опит в тия неща само заради липса на тия данни отбягвам моделите . не искам да дам пари за нещо дето ще ми лети до 30-тия метьр . днес гледах в един сайт модели за по 200-250 лева с обхват 500 до 1000 метра което ми се стори доста за такава цена , а може и да греша , все пак нямам опит и неразбирам . става вьпрос за хелитата.
    Имам желание да си закупя някакьв модел до 250 лева и проучвам щателно навсякьде .

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2012
    Живее в
    sliven
    Мнения
    4

    за обхвата вьпрос

    можете ли да ми препорьчате модел (хеликоптер) до 250 лева с приличен обхват поне 200 метра и вьзможност да носи миниатюрна камера . ако има вьзможност и с по-добри характеристки за сьщите пари о6те по-добре. :)

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    не можем да ти препоръчаме. Звучи тъжно но е истина. Надявам се да разбереш какво ти казвам преди да дадеш 250 лева. Бягай на летището по пътя за ямбол ........ срещни се с моделистите дето хвърчат там и нещата ще ти се изяснят. обикновено там има хора събота и неделя. Успех в начинанието.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by IvanBG View Post
    можете ли да ми препорьчате модел (хеликоптер) до 250 лева с приличен обхват поне 200 метра и вьзможност да носи миниатюрна камера . ако има вьзможност и с по-добри характеристки за сьщите пари о6те по-добре. :)
    За 250 лева можеш да си купиш само коаксиален хеликоптер, който в общия случай си е играчка и не става за полети навън. Първия малко по-сериозен хеликоптер, с който наистина можеш вече да се учиш да пилотираш, си е T-Rex 450. Негово евтино копие, заедно с оборудването, трудно ще ти излезе по-малко от 300 лева. Освен това трябва да се сдобиеш с апаратура, приемници, батерии, зареждачки, инструменти за настройка и ремонт, резервни части и т.н и т.н Бих казал, че 1000 лева е абсолютния минимум. Ако ги нямаш тези пари, по-добре се откажи. Нещо повече - трябва не само да ги имаш, но и да можеш да си позволиш с лека ръка да ги изхвърлиш на боклука. Това е така защото в началото докато се научиш ще имаш доста много крашове, всеки един от които ще ти струва 50-100 лева.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен