+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Правила за създаването на анкети

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Правила за създаването на анкети

    В този раздел всеки може да създава анкети с цел проучване на мнението на моделистите по един или друг аспект от техния живот, модели, настроения или желания. При съдаването на тези анкети обаче трябва да се придържате към следните препоръки:

    1. Всяка една анкета има конкретен въпрос. Този въпрос трябва да присъствува в заглавието на анкетата. Няма да пускате анкети само със заглавие "Анкета". Редно е още от заглавието да си проличава за какво се отнася тази анкета.

    2. Анкетите в този форум могат да бъдат анонимни или явни. При явните анкети всеки може да види кой за какво е гласувал. В заглавния постинг на всяка една анкета ЗАДЪЛЖИТЕЛНО упоменавайте дали тя е анонимна или явна. Редно е всеки да знае, преди да даде гласа си. Има хора, които не желаят да гласуват в явни анкети, защото искат да скрият някаква своя лична информация. Така че типа на анкетата (анонимна или явна) задължително трябва да бъде обявяван.

    3. Има анкети, в които може да се гласува само за един отговор, има и такива, в които може да се гласува за много. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО обявявайте от какъв тип е вашата анкета - с един или с много отговори.

    4. Анкети, които могат да съдържат чувствителна лична информация (например възраст, пари), ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГИ ПРАВЕТЕ АНОНИМНИ.

    5. Когато в отговорите изреждате нещо, което не изчерпва всички възможности, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагайте и отговор "Други". Например питате какви модели колички имат хората - ами ясно е, че не можете да изредите абсолщтно всички модели. При това положение ще изредите най-масовите и след това ще добавите и отговор "Други".

    6. Когато отваряте анкета само с два отговора "Да" и "Не", не забравяйте, че има и хора, които все още не са се определили. Затова задължително слагайте и трети отговор от типа "Не знам", "Не съм се определил" или "Въздържам се".

    Впоследствие в зависимост от това как се развива раздела, постепенно ще изработим и правила, които задължително трябва да се спазват. Ако имате някакви предложения - пишете. Засега се сещам само за следните, а после ще ги допълваме:

    1. Заглавието на анкетата задължително съдържа информация за тематиката на анкетата
    2. Задължително се обявява дали анкетата е анонимна или явна
    3. Задължително се обявява дали се гласува с един или с повече отговори
    Росимир Матеев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    В настройките на форума съм заложил следните параметри:

    1. Максимален брой на отговорите на една анкета - 30
    2. Възможно ли е потребителите да променят своя вот - ДА
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Разрових форума и намерих разни други стари анкети. Прехвърлих ги тука. Който едно време не е отговарял, може да отговори сега.

    Ако случайно съм пропуснал да прехвърля тука някоя стара анкета, дайте ми линк и ще я прехвърля.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Подобни теми

  1. ПРАВИЛА НА ФОРУМА
    от Administrator във форум: За форума
    Replies: 11
    Последно мнение: 28.04.2012, 12:37

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен