+ Ново Мнение
Страница 15 от 15
ПърваПърва ... 5 11 12 13 14 15
Визуализирани са от 141 до 149 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

  1. #141
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    туч

    Дано да имаш предвид захранването, а не лодката...


    Както гледам тя лодката ще стане поне толкова тежка, колкото ТЕС-а...

    Общо взето захранването е базирано на това:

    Click image for larger version

Name:	FF9LOUWGSUT1NQE.MEDIUM.jpg
Views:	1164
Size:	32.2 KB
ID:	6701

    Има доста промени, като например защита по претоварване и късо на базата на триак добавена (въпросното ограничение 18-20А), крайни транзистори 7бр. MJE15003 с променено изравняване на емитерите и добавено изравняване и на базите, Дарлингтън драйвер от два отделни биполярни, както и полярен електролитен кондензатор 2200uF/350V напряко на изхода за гасене на обратните импулси от моторите, индикации разни и т.н. 120/25мм вентилатор за топлообменника на крайните транзистори. Захранва се от тороидален траф с вторична 42V/10A по задание, но преоразмерен, с отделно обдухване за охлаждане, 50А грец с 84000uF/40V и добавени токова защита и кликсон за темп. на един от крайните транзистори, прекъсващ оперативната верига на първичното захранване. Тежичък туч става, но с идеята да е тотално идиотоустойчив и почти неразрушим. Общо взето е готов, чакам от Фарнел първата степен на драйвера да пристигне. Той и сега си работи, но не съм догледал при замяната на BD243С и интегралката не може да даде на драйвера достатъчно, че да го отпуши както трябва и се шашкат малко.
    Любомир Динков

  2. #142
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Каквото и да стане ,накрая важното е ,че си се забавлявал- поне на мен ми се струва ,че успяваш за сега. Дерзай. Нищо, че много от нещата ,които правиш са безмислени или ненужни- не се спирай - накрая сам ще стигнеш до свои изводи, които са безценни.

  3. #143
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    заигравки

    Е, това последното го бях замислил от доста време, че понякога си трябва нещо такова в домашната работилница, а социалистическия ми ТС-30 дава до 1А, по-модерното ТЕС-че и то е слабо. Частите така или иначе ми се мотаеха наоколо повечето и схемата дойде идеална и почти без пари. Занимаването ми с електриката на лодката беше причината да си седна на задника и да го сглобя. Ако минавам на ЛиПо по-късно пак ще свърши работа за захранване на зарядно.

    Що се отнася до останалото предпочитам да се уча на практика. Някой беше казал навремето, че само глупаците повтаряли грешките на другите, умните хора изобретявали нови. Дори и да повтарям чужди грешки, те пак са си мои. Иначе би трябвало да вярвам 100% на мнения на непознати хора...
    Любомир Динков

  4. #144
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Ето това търсех...

    Ето снимка на модел на Baby Bootlegger дървена, с неизвестно задвижване, построена по планове от интернет:

    Click image for larger version

Name:	Baby Bootlegger.jpg
Views:	1118
Size:	104.4 KB
ID:	6702

    И ето модела Swallow, който го има и в България направен:

    Click image for larger version

Name:	Swallow.jpg
Views:	1061
Size:	150.5 KB
ID:	6703

    Click image for larger version

Name:	Swallow_turn.jpg
Views:	1088
Size:	131.3 KB
ID:	6704

    Дървена, около 1м дълга, с един винт и четков двигател Граупнер Speed 600...

    От моята ще искам нещо подобно като стойка на водата, и само малко повече скорост (малко по-вирнат нос)
    Любомир Динков

  5. #145
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Мисля че благодарение на твоя модел споделихме доста мнения и се надявам непознатите да не сме си губили времето напразно.

  6. #146
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Е, след 15 страници обсъждане едва ли сме точно непознати...

    Имах предвид неща, писани някъде от някого, които съм чел и описал в тази тема и сте ми доказали, че просто не са така. Ако не се бяхте включвали ти, mmfsr, plamby и всички други (да не изброявам поименно) щях да съм още на тъмно за толкова много детайли. Веднъж вече бях писал, че понякога най-сигурният начин да запомниш, че водата е гореща е да се опариш. Не е задължително обаче да е така всеки път. Още по-добре е ако има кой да ти каже - но това не значи, че няма да бръкна понякога във водата ей така, за всеки случай, да видя какво ще стане, дори и въпреки съветите. Затова грешките са си мои. Благодаря за съветите и мненията от всички и не го приемайте навътре, ако не ви послушам всеки път. Нямам времето, силите и ресурсите да греша за всяко нещо, и ако ми спестите някоя и друга грешка, или на някой, който чете тази тема значи барута не е бил все нахалос, нали?

    Благодаря на всички писали в темата, надявам се да продължавате и да не остане като мой монолог.
    Любомир Динков

  7. #147
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    едно моторче...

    Здравейте, днес пуснах за една бърза проба моторчето от Рено 19, което ми се намира. Ето какво представлява:

    Click image for larger version

Name:	IMG_20140203_213051.jpg
Views:	1093
Size:	67.0 KB
ID:	6705

    А ето какво показа под товар (неговата си турбина във въздухозаборника, както си е фабрично):

    Click image for larger version

Name:	IMG_20140203_212240.jpg
Views:	1093
Size:	87.4 KB
ID:	6706

    16V.25A=400W електрическа мощност не е никак зле, мисля. Поради временната липса на оборотомер не знам още какво точно е положението с оборотите, но вече разполагам с мощност достатъчна да ми задвижи лодката, явно. Поради по-ниския волтаж на батериите, с които ще пускам лодката и поради загубите в мотора надали ще разполагам с повече от 250W ефективно предавани към перката, но и на това съм доволен.
    Любомир Динков

  8. #148
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)))

    Привет ! Моторчето от реното, изглежда много добре ... стига да не гоните високи скорости
    Последна редакция от sides; 04.02.2014 на 07:04.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  9. #149
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Ами аз затова пуснах по-нагоре снимки на двете лодки, Swallow и Baby Bootleggеr - не гоня. След обсъждането на винтовете и оборотите с колегите в последните страници на темата се отказах от намислената скорост 7,5м/с и пуснах снимките да се види какво ще търся горе-долу като поведение на водата. Не искам да се състезавам с лодката, а да се забавляваме с големия син. Има и друго - времето за каране. При 20-тина А консумация максимална с моите батерии мога да имам около 20 минути каране, ако е на пълна газ. При микс бързо-бавно ако докараме 30 минути ще е супер.
    Любомир Динков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен