+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 64

Тема: Съвместна работа на безчеткови мотори

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Матеев спида никога няма да тръгне да регулира оборотите надолу , напротив ще разпъва ШИМ-а докато има мегдан и не стигне границата определена от захранващото напрежение и токовата защита тогава ще не ще, ще почнат да падат оборотите ама спида ще почне да грее като за световно, мотора също... това с даската не го правете.... има си динамометрични спирачки за тая работа(може да се използва набор от еталонни витла) с дъската не може да се определи точното натоварване при което токовото ограничение ще изключи спида и периодично ще се стартира и разгъва до максимален ток и изключва докато не отпадне претоварването-дъската...А да и меренето по третата фаза не се прави така, там не се следи натоварването е позицията на ротора тоест не индуктираното от другите две фази напрежение а индуктираното от магнитната система на ротора напрежение по този начин се избира оптималния ъгъл на предварение...

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това с твърдата или меката характеристика трябва да се пробва. Самият аз бях абсолютно убеден в твърдата характеристика на трифазните синхронни мотори (това сме го учили преди много време) и преди около една година влязох в спор с Иван от другия форум. Той твърдеше обратното. Аз се заинатих и направих проба с едно малко моторче и о ужас - оборотите наистина паднаха. Та от тогава си мисля, че двигателя ще има такова поведение, каквото е решил програмиста на спида. Може и така и иначе. Реализуеми са и двата варианта. Просто за всеки конкретен спийд контролер трябва да се пробва. Ако не ти харесва с чамовата дъска, дай идея как да увеличаваме натоварването по-интелигентно, без да си изгорим пръстите от триенето.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Матеев спида никога няма да тръгне да регулира оборотите надолу , напротив ще разпъва ШИМ-а докато има мегдан...
    Сам знаеш, че когато се подаде напрежение на една индуктивност, тока започва бавно да нараства, а енергията се преобразува в разширяващо се магнитно поле. Настъпва обаче един момент, когато тока спира да нараства и от този момент нататък е безсмислено да разширяваме шима, защото енергията вече се преобразува в топлина в намотките. Ако аз бях програмист на спийд контролера, точно това щеше да е момента, в който щях да започна да намалявам оборотите.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Сам знаеш, че когато се подаде напрежение на една индуктивност, тока започва бавно да нараства, а енергията се преобразува в разширяващо се магнитно поле. Настъпва обаче един момент, когато тока спира да нараства и от този момент нататък е безсмислено да разширяваме шима, защото енергията вече се преобразува в топлина в намотките. Ако аз бях програмист на спийд контролера, точно това щеше да е момента, в който щях да започна да намалявам оборотите.
    Ще се въздържа от коментар!!! Оборотите започват да падат когато напрежението на захранването вследствие големия ток започва да пада . Натоварването се прави или с витла с определена характеристика или с инерцийони шаиби с определена маса като се следи времето за развъртане и с динамометрична спирачка (каиш с рамо и кантар)...

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Контролерите ще са ето тези http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=14635
    Моторчетата ще са http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=15234
    Проблема с батерията също го няма, ХК докараха перфектни батерии за моята цел -http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=16228

    Мисля че до месец ще имам всиките неща и ще споделя разултатите.
    Неделчо Брънчев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ама никак не слушаш!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен