+ Ново Мнение
Страница 3 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

  1. #21
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Иво, за FSR-а са от алуминиева сплав и един приятел моделист Георги Кабаков ги лее.Мислех си за нови модели,ама то и неговите ги бива.Да не спамим на Гошо темата за ел.превозното средство.
    Чакам с нетърпение развитието на фото волтаичната система за зареждане!!!
    Петър Славов

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ааа, споко!

    Тя мойта тема ще се позабави, но тръгвам от нулевото стъпало. Така че няма никакъв проблем да се обсъждат и странични неща в нея - аз не съм ревнив към темите си.
    Даже по-скоро се притеснявам, че не е с моделарска насоченост... но след доста време и изписани страници по-натам в темата, имам идея да направя съпоставка и с моделите, свързвайки я стемата за "Катана". Инфо в аванс - за разлика от моделите, където съм върл привърженик на ДВГ, в ежедневието е точно обратното...
    Георги Русинов

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    21

    ......

    Еее, още един като мен. Аз също съм за ДВГ моделите, а всичко друго по възможност електро, други алтернативни двигатели или ако щете файтон с кон.
    Н.Иванов

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Чета, че се заформя разработка фотоволтаик-акумулатори-двигател. Някой ровил ли се е по-дълбоко за контролери?
    Поздрави
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #25
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Все пак да продължим!Интересува ме зареждане от фотоволтаик 59В и 1,8А мах. да може да изключва при достигане на това напрежение-59В.Може да се използва и инвертор на 220В , и да се ползва оригиналното зарядно.Акумулаторите са гелови 4х12В свързани последователно или 48В.При пълен заряд от 14,75В се достига 59В , което търсим.Можеби това лято го изпуснах,но за следващото,ще се стягам.Чакам озиви и разумни идеи и предложения.
    Петър Славов

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    59 волта крайно напрежение на заряд и 48 волта номинално на разряд звучи идеално за 16S LefePo или LiMno.
    Остава да знаем обемът в който се поместени геловите батерии
    Към този дето ще прави електрониката им (вграден балансер и кондензаторен блок ) чакам отговора на въпроса колко от обема ще заемът тези блокове.
    Тогава ще стане ястно колко капацитет ще има това задвижване при енергиен въриант и колко при мощностен.
    За съжаление оптимизация мощност-енергия без да се направят поне едни мошностни няма как да се направи. С опеделени резерви съм за Липо. Липото за промишлини нужди си е все още истинско за разлика от това което се тиражира за хобито ни и въпреки това не е оправдано от към цена отнесена на количиество енергия през живота на батерията.

  7. #27
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Днес ще премеря и ще ти дам размери,но това е съществуващ акумулатор и с него карам в момента.До сега е на около 30цикъла.Предполагам до края на лятото няма да са повече от 100-120,което за едно лято ще направи 150-170 цикъла.Предполагам,че две до три лета ще издържи,като зимата го съхранявам в къщи.
    Някой може ли да даде мнение как ще се държи контролера при смяна на вида на акумулатора?
    Иво питах при едни търговци и ми предложиха Ли-по 8000мА клетка за 80лв това като сума за 14бр. е повече от стойноста на превозното средство което имам в момента!!!
    Петър Славов

  8. #28
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Ето и размери дължина 360мм/ширина 160мм/височина 120мм.Кутията е с неправилна форма,но това са минималните размери.
    Петър Славов

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    При мен напрежението е 96V номинал, но все още моторчето го няма, съответно размерите са неясни. Ще бъде при мен най-рано ноември, затова ще изчакам.
    Георги Русинов

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Някой може ли да даде мнение как ще се държи контролера при смяна на вида на акумулатора?
    E да де нали и затова и аз поставих въпроса.
    всички литиеви батерии са по -опасни за контролера или както се казва при теб Power Mnagment Module
    и за това се адаптират разни електоники с батерията.
    В темата за лифетките демонстрирах и аргументирах тезата че живота и работата на този тип батерии са зависими от алгоритъм на зареждане.
    Няма кой да се хване да изследва а се чака на готово!!!


    Quote Originally Posted by passo View Post
    Иво питах при едни търговци и ми предложиха Ли-по 8000мА клетка за 80лв това като сума за 14бр. е повече от стойноста на превозното средство което имам в момента!!!
    Не желая да използвам форума за комерсиална цел!
    Няма коментирам търговците. Не ме вкарвай във конфликт с тях!

    Мой приятел си купи подобно возило от няква швейцарска фирма правеща ги в китай.
    естествено че беше изхвърлена оргиналната
    До колкото си спомням 14S 10 Ah без кутия струваха към 350 долара без транспорт и мита.
    Батериите са LiMnO2 с оглед ниските температури през зимата.
    Последна редакция от Иво горанов; 19.07.2012 на 15:10.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен