+ Ново Мнение
Страница 4 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 40

Тема: Моите FPV неволи

  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Момци,
    Дайте да подходим практично по казуса - всеки да предложи камерки, които е ползвал или е чел добри отзиви.
    Аз примерно съм чел само хубави отзиви за следните камери:
    1. Всички модели GoPro.....без коментар;
    2. Камери, базирани на SeaWolf матриците - http://www.pixim.com/products-and-te.../Pixim-Seawolf, както и всички камери базирани на матриците на Pixim.
    Правил съм опити с една от първите техни камери, излезли на пазара....матрицата е на повече от 3-4 години и се държи повече от прилично. Единствения и недостатък е бавното установяване при преход светло/тъмно, но това го отдавам по-скоро на ранната технология.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Нормално фокусно разстояние - диагоналът на матрицата, при формат 3/4.
    Математически и физически - да. Просто и ясно. Размерът на матриците в повечето случаи се дава като диагонал.
    Георги Русинов

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    1. Всички модели GoPro.....без коментар;



    1. Спор няма - GoPro!!!


    2. http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._5MP_CMOS.html

    Записът на памет насича поради нивото и вида компресия. Но като камера за видосигнал е ПЕРФЕКТНА! Картинката е "мазна", не насича, дава добро изображение, малко шум! Аналоговият изход за гледане и запис на видео-носители е чудесен (за размерите).
    Като недостатък - "стъпковидната" авто-бленда.
    Още един плюс - може да се захранва директно от балансерната букса на бордовата полимерка. ;) Със съвсем малка преработка
    Георги Русинов

  4. #34
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Послушах те. Ще бъде GO PRO II. Поразтърсих се и го намерих във Варна в един ловно-рибарски магазин. Днес го поръчах, утре ще е при мене. А нощес няма да спя от мераци.................

    Последните няколко часа чета инструкции и гледам клипчета в тубата, правени с Go Pro. Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията. Въпроса ми е има ли софтуер, с чиято помощ после тези изкривявания да могат да се премахнат?


    Иначе по FPV историята - вече пристигнаха тези въртящи се стойки:
    http://www.readymaderc.com/store/ind...v0esa56spvch46
    http://www.readymaderc.com/store/ind...v0esa56spvch46

    Отивам да ги лепя.
    Росимир Матеев

  5. #35
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Послушах те. Ще бъде GO PRO II. Поразтърсих се и го намерих във Варна в един ловно-рибарски магазин. Днес го поръчах, утре ще е при мене. А нощес няма да спя от мераци.................

    Последните няколко часа чета инструкции и гледам клипчета в тубата, правени с Go Pro. Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията. Въпроса ми е има ли софтуер, с чиято помощ после тези изкривявания да могат да се премахнат?
    Ползвам я цяло лято, няма нужда от друг софт, за да няма това изкривяване просто сменяш режима който по дефаулт е r4 на следващия r5 -full HD 1980x1080. Тогава имаш супер ясна и правилна картина дори на телевизор 42 инча както и на всеки един монитор. Мисля че и БНТ такси снимат с такава, или поне така са ми казали.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията.
    Има Tele-конвертори, които се слагат (лепят) пред обектива и намалят зрителния ъгъл. Но с намалянето на ъгъла, се увеличава и треперенето. Широкия обектив ти дава хубава светло-наситеност, камерата снима добре и при по-тъмно време, а вибрациите не се усещат! Има си причина да е толкова широк. ;) Опитай се да свикнеш, по-добрият вариант е.

    "Разбий Иван и Андрей" сминат гледната точка на състезателите с няколко такива!

    П.п. Тази година бях лош и дядо Коледа няма да ми изпрати GoPro, но за следващата Коледа мисля и аз да се включа.
    Успях да се снабдя с всичко, което е необходимо за ПРОФЕСИОНАЛНО заснемане от въздуха - мощни предавателни системи, линкове за цифров стрийм, професионален миксер за линеен монтаж в реално време на до 5 камери... Монитори, цифрови магнетофони, полево захранване. Всичко е на линия, но камерите винаги остават слабо място, защото се развиват постоянно. Взимам нещо, което за момента е добро и само след няколко седмици разбирам, че е излязло по-добро...

    П.п.п. Като казах "професионално", изключвам камерите, защото най-най-най-подходящите за тази цел камери са с ОПТИЧНИ стабилизатори, които елиминират всяко трептене. Следващата стъпка е Steadicam.


    Матеев, ето това ще ти е адски интересно:

    Steadicam Merlin
    Георги Русинов

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    И кратко клипче как да си го направим с подръчни средства:



    Ето това устройство е най-доброто за стабилни снимки... никакви стабилизиращи системи, въртящи стойки и прочие глупости не вършат и половината работа, която върши тази проста система от две рамена и "3Д" лагер.

    Ето и адски тъпанарски шарнирен вариант на "Стедикем"




    Достатъчно е "дръжката" да се движи по X и Y и останалото го върши плътността на смазката в "лагера".


    П.п. Да не вземе някой да се подведе! Тази система за стабилизация може да се използва САМО за професионални цели. За снимане на "кличета" от въздуха е неприложима.
    Георги Русинов

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето и моите стойки, стабилизирани са жироскопно и акселерометрично по всички оси и стават за снимане на клипчета от въздуха ,че и за снимки стават системата по азимут сама следи обекта когато се ,,прицелиш,, в него....



    Последна редакция от ПАЦО; 22.12.2011 на 23:14.

  9. #39
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Върти ли ти се сервото безконечно (на 360 градуса) по азимут? Какво ще стане ако завъртя хеликоптера като пумпал на повече от 1 оборот?
    Росимир Матеев

  10. #40
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Върти ли ти се сервото безконечно (на 360 градуса) по азимут? Какво ще стане ако завъртя хеликоптера като пумпал на повече от 1 оборот?
    Да върти се!!! На втория въпрос : камерата ще продължи да следи обекта!!!Ако скороста на въртене на модела стане по висока от бързодеиствието на системата ми ще се получи изоставане но при такава ситуация най вероятно няма да има значение защото няма да има модел нито камера или поне не здрави
    ето как изглеждат долу горе нещата, но вече са подоусъвършенствувани...
    Апропо: това е твоята стойка за твоята камера!!!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен