+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Neptune - Автономно захранващ се радиоуправляем модел

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Мнения
    7

    Поздрав, прекрасен проект! Би ли обяснил повече за автономното захранване. Какви са размерите на модела?
    Валентин Асенов

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2019
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    2

    Quote Originally Posted by FLYOFF View Post
    Поздрав, прекрасен проект! Би ли обяснил повече за автономното захранване. Какви са размерите на модела?
    Здравей, благодаря много. Начинанието е доста инициативно, но с подкрепата на много хора с богат опит в различни области (моделизъм, дърводелство, проектиране, лодкостроене, дизайн и т.н) мисля, че ще се получи.

    Моделът е с дължина 1.5 метра, ширина 0.8 метра. Височината на мачтата е 1.8м.
    Проектирам го да бъде ветроход, но с вграден електрически двигател и батерия. Соларни клетки вградени в платната ще зареждат батерията (до колкото могат). По първоначални изчисления за този размер е много възможно да се постигне автономия.

    Развитието досега:
    Намерих лазер (една монтанска фирма - PSA-KIS), която си има и материала. Изпратил съм им разкроя на скелета и чакам оферта в момента. Ако някой е работил с въпросната фирма съм отворен за мнения.

    Вече съм във Варна, така че ако има Варненци тук, може да пием по бира и да побъбрим. Ще се радвам да обменя опит.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен