+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 19 от общо 19

Тема: моля за помощ за лодка

  1. #11
    Наблюдател Аватар на stoikossk
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    14

    Въпроса ми е дали този двигател който съм показал е подходящ за лодка с размери 90/30/15 мм и приблизително каква ще е средната скорост и максималната скорост също така винт какъв да се избере може да не е за конкретния двигатал ами може да си има правила . Ако може хората замимаващи се да споделят , не ми е ясно и колко ток ще черпи този двигател при условие че пише 18А и така и ако може да бъдем полезни и на др хора а не да се пускат безсмислени теми и да пълнят форума. Предварително благодаря.
    Стойко КИричев

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    1. Двигателят от линка е 300 вата. За водоизместващ тип корпус какъвто предполагам става въпрос ти трябва 550 -700 вата дова да се движи така че вятъра или течението да не са по силни от нея. Ако тръгнем да си говорим за скорост тогава връзката мещу скорост и мощност е кубична а за достигането пък на някъква скорост от нула ти трябва запас по мощност. В прав текст 2000 вата за 7-8 килограмовото корито.
    2. колко от общото тегло ще е захранката? Има опастност при изхвърлането и да се преобърне лодката ако не са взети мерки за напречната и устойчивост.
    3. С какви батерии ще я караш? Няма отговор на въпроса за консумация на ток без да знаем поне напрежението.

  3. #13
    Наблюдател Аватар на stoikossk
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    14

    или оловни или липо, кое е по добре.
    Стойко КИричев

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Г-н Горанов ,моите уважения но момчето иска лодка за захранка,какви скорости какви мощности.Моята лодка е близо 4 кила със захранката скоростта е около 5 Км в час .снея развивам и две въдици едновременно със захранката.Мотора ми е 540 от винтоверт спида съм го правил аз .Загрява най-много до 50 градуса на едно влизане от около 200 -250м.Лодката ми е приблизително с размерите на колегата.
    Последна редакция от RIBARJ; 24.05.2012 на 08:27.
    Пламен Първанов

  5. #15
    Наблюдател Аватар на stoikossk
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    14

    добре но този мотор дето съм го показал не е ли по добър от тия 540 или аз се бъркам ако греша поправете ме .
    Стойко КИричев

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Последно ,рибарска лодка ли правиш или гониш скорост.Ако искаш да е бърза забрави че ще можеш на скорост да вкарваш въдиците.
    Пламен Първанов

  7. #17
    Наблюдател Аватар на stoikossk
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    14

    ами иска ми се поне 2-3 метра в секунда ако е възможно това е изискването
    Стойко КИричев

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    А защо толкова?При 10-12 Км. в час много трудно ще можеш да дърпаш кордата .Когато спираш ще се оплита в макарата от инерцията.Аз при 1 метър в секунда се налага да отнемам гзта.При тези килограми няма как да стане а и за да е стабилна трябва да гази по-дълбоко .Ако ще правиш скоростна лодка питай Иво Горанов той може да помогне .
    Пламен Първанов

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    и аз да кажа

    до сега не съм пускал въдици с радиоуправляема лодка а само с истинска и аз в нея и мога твърдо да заявя че трябва да става бавно - даже метър в секунда е много.
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен