Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
Колега никак не съм убеден ,че това се прави така ,а и не разбирам какви са тези хармоници дето ще ги сваляме с токов датчик?Значи уреда за откриване на навивки на късо не е милиом метър а е генератор с индуктивност в трептящия кръг и ако има навивка на късо тя дърпа повече енергия и срива генерацийте,Магнитите и да са си загубили частично коерцитивната сила мотора ще се върти , просто ще е паднала ефективноста му...
Извинявам се за закъснението със което ще отговоря.
във ъвпросния ми постинг въобще не съм коментирал навивки на късо или каквито и да са неизправности със намотките на мотора.
мисля че това което си написал е достатъчно за откриването им.
аз допълвам разглеждайки неизправности в магнитните вериги.
естествено е че след като си говорим за токов сензор че щи мерим ток протичащ при закачането на активни съпротивления на изходите на мотора който в случая е генератор.
Та сензора за ток затова трябва да е със добра резолуция за да може реалновременно да се съпостави напрежение и ток.
с оглед на това хармоничният анализ разпознава изменението от еталонното състояние
по магнитите.
Освен това този експеримент е много полезен за избор на тайминг при мотори със повече от12 полуси

освен разглежданите неизправности пропуснахме чисто механическите
лагери, лагерни седла......