+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: BTS555

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    BTS555

    Не знам дали сте забелязали, но при по-мощните модели по време на включване на куплунга на батерията прескача искра, която постепенно нагаря куплунга и с това влошава преходното му съпротивление. Това се дължи на електролитните кондензатори, сложени на входа на спийд контролера. Това много ме дразни и търсех решение, което най-после го намерих в тази интегрална схема:

    http://www.infineon.com/dgdl/Datashe...12b436f516671f

    Представлява електронен полеви ключ, издържащ на 165A работен ток и на 520A ток на късо съединение. Освен това този ключ е наблъскан с една камара други защити, включая и топлинна. Тока в режим на изчакване е няколко микроампера. Въобще идеалното решение за ключ на всеки един модел.

    Използвайки този полеви ключ можем да комутираме произволно мощна батерия и да я управляваме (включваме и изключваме) с някакво кекаво маломощно ключенце. Ползите са следните:

    1. Няма да нагарят перата на куплунга
    2. Лесно и бързо включване и изключване на модела
    3. Батерията може да стои свързана към модела неограничено дълго време, без да се изтощи
    4. Нищожен пад на напрежение в ключа - много по-малък спрямо механичните ключове

    Струва около 15-16 лева. Може да се купи от много интернет магазини по света, например от тука:

    https://www.mikrocontroller.com/index.php?main_page=product_info&cPath=74&products _id=405
    Росимир Матеев

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Какво стана поръча ли чипа? Лично аз бих се замислил да си взема един но ако се намери в бг. Успех ще следя темата ако решиш да споделиш резултати
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Вече имам 2 чипа за експерименти. Единия мисля да го поназоря с цел да разбера колко може да носи на претоварване и колко загрява при големи токове от 100-200A, а втория мисля да го монтирам на един модел на четирикоптер и да го тествам в реален режим на работа.

    При всички случаи ще пиша какви са резултатите от тестовете.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен