+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: ЛиПо акумулатори в корабомоделните спортове

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    17

    ЛиПо акумулатори в корабомоделните спортове

    Как се отразява на ЛиПо акумулаторете попадането на вода в модела и има ли негативно влияние върху неговата характеристика? Как се отстранява течността ако клетките са в твърда кутия
    Красимир Спасов - СОФИЯ

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ако е сладка (речна) вода, не би трябвало да има кой-знае какви проблеми при намокряне за 5-10 минути. Все пак десетилираната вода е изолатор, а речната има много високо съпротивление. Ако случайно батерията се намокри - ами просто я изсушете колкото се може по-бързо. Можете да я издухате с уста или със сушоар, за да премахнете водата от токопроводящите части. На самите клетки нищо не може да се случи, защото те са обвити в алуминиево фолио.

    Имал съм случай с модел на UFO (хеликоптер с 4 перки), който падна на дъното на една река и го търсих в продължение на 1 час. Намерих го чак когато се стъмни, защото чак тогава се видяха мигащите диоди на дъното на реката. През цялото това време акумулатора и електрониката са си работили безпроблемно.

    Ако обаче един акумулатор или електроника се намокри с морска вода - тогава вероятно това ще е голяма трагедия. Солената морска вода е почти идеален проводник и най-вероятно тя ще окъси акумулатора. Но не съм много сигурен - нека да кажат Варненци или Бургазлии, ако са пробвали.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз също съм мокрил в "сладка" вода и то не един път както ли-по така и клетките А123. Никога не съм имал проблеми, дори и след дова не съм ги сушил.
    Морската вода не е подходяща за каране на модели, но това лято мисля да пробвам и аз.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен