Здравейте!

Засега на корабостроителния фронт няма нищо ново, освен известно изчистване на концепцията за задвижването. Вече бях писал, че лодката ще е електричка с четков мотор. Засега съм се спрял на мотор Leshi LS550-60819 от винтоверт Спарки BR-12E, за 10.80лв/бр. с три намотки на ротора, 20 000 оборота при 12 волта на празен ход, ток накъсо 0,8А при 0,6 волта след улягане на четките (при по-висок волтаж не мога да спра оста с ръка за замерване, а с клещи на оста ТЕС-чето кляка). Екстраполирайки от там това ми дава ~190W мощност при 12в., и по моите сметки два такива, въртейки всеки по винт в противоположни посоки ще са ми достатъчни. Естествено това означава по спийд на мотор, но мисля, че няма да е проблем да си спретна два такива с ШИМ на базата на 555 и ключ от IRF3710, например. При тази схема няма да ми трябва рул, тъй като моторчетата са напълно реверсивни и при ниска скорост ще имам достатъчна маневреност. Теглото на моторчетата е ~228г на брой със закачени кабелни обувки. Това прави ~460г без преходни карета ф3,17-М4 за валовете. Не че е важно, но физическите размери на моторчетата са ф35,8мм, дължина 57мм, ос 3,17мм със засечка. Максимална ефективност трябва да имам при около 16 000оборота на винтовете. Някой може ли на базата на тези данни да предположи какъв диаметър и стъпка трябва да имат винтовете и каква батерия ( комплект елементи NiMh) ми трябват за достигане на 10 мин работа на пълна газ до изчерпване на заряда? Естествено няма да се кара нон-стоп на пълна газ, а диаметър на винтовете ми трябва, за да реша на какво отстояние от дъното да са ми крайните точки на дейвудите и каква дължина да поръчам (обмислям му вариантите 500 и 600мм за внос от Англия, че тук намирам до 300 мм само). Благодаря предварително!