+ Ново Мнение
Страница 1 от 4
1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 32

Тема: въпросче за

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    въпросче за

    Съжалявам за въпроса, ама защо изчезна темата за МОДЕЛИСТИКА ???
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Сега кучета ли ще разлайваме?

    Вероятно има някаква основателна причина, но тя едва ли касае повечето колеги.

    Предлагам да не постваме повече подобни питанки, защото и без това скандалът малко поутихна. Няма смисъл от допълнителни провокации. Съгласен?
    Георги Русинов

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз я скрих по мое лично желание. Никой не ми е влиял на това мое решение. Мисля преди отново да я покажа да я преработя в стил по-голяма сдържаност и цитиртане само на факти без персонални обиди. Това обаче ще ми отнеме време. Истината не трябва да се крие, но и не трябва да се прекалява с емоциите. Признавам си че наистина бях под влияние на силен емоционален стрес и в текстовете вложих и много обиди. Ами искам това да го премахна.

    Иначе си остава моето основно виждане, че МОДЕЛИСТИКА се нуждае от по-малко полицейщина, повече демокрация, по-голяма справедливост при модерирането и признаване на факта, че информацията във форума не е лична собственост на собственика на форума (важи и за мене), а на всички моделисти.

    Трябва да се преосмисли и дали наистина някой от форумите не нарушава Закона за защита на личните данни. Вярно е, че не сме си давали ЕГН-тата, но и името и града понякога са достатъчно условие за УНИКАЛНОТО ИДЕНТИФИЦИРАНЕ на определени хора с редки имена.

    Има и други трески за дялане както в Моделистика, така и в modelist.bg. Хубаво е да се изчистят тези трески (проблеми), но това трябва да става с разумни дискусии в дух на разбирателство и без персонални обиди.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Също така ако искате - дайте да отворим нови теми и да започнем едно по едно да обсъждаме правилата на форума. И ако постигнем консенсус - аз ще ги въведа тука и ще ги предложа на Моделистика да направят същото.

    Готов съм да обсъждаме и моралните норми и да изработим нещо като кодекс, нещо като препоръка какво може да се приказва във форума и какво не трябва да се приказва. Например не е редно да се правят личностни квалификации - този е дебел, този е стар, този е куц и т.н. Също така на мене ми се иска и да избягваме обсъжданията кой е богат и кой беден, както и кой купува и кой прави. Въобще дайте да забравим каквито и да било обсъждания на конкретни хора и на техните качества, защото това винаги слага началото на конфликти. Виж хвалбите са допустими - тоест по отношение на хората или хвалиш или си замълчаваш тактично. 99.9% от моделистите са разбрани и инелигентни хора, които предполагам разсъждават като мене. Останалия 0.1% може и да се наложи да бъдат наказвани и банвани, защото те от друго не разбират, но това трябва да СТАВА СПРАВЕДЛИВО по някаква всеобщо утвърдена процедура и след дискусия и дори гласуване.

    Нека да приемем, че всяко едно банване е равносилно на присъда и че модераторите са съдии, които имат правата да я налагат тази присъда. Но за да не стават грешки, редно е преди това да има някакъв процес, за да се докаже или отхвърли вината на обвиняемия. Това е така, защото съдиите също са хора и те също могат да сгрешат - волно или неволно. А всяка една грешка нанася МНОГО ДЪЛБОКИ и НЕИЗЛЕЧИМИ РАНИ.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Всичките проблеми и простотии започват, когато някой
    избяга встрани от обсъжданата тема или пусне такава,
    която не е в контекста на съответния форум...
    Няма значение кой е форума и какви са правилата му.
    Глупостите си вървят с простаците, които не участват по същество.
    Стоян Пулевски '71 набор.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Сега кучета ли ще разлайваме?

    Вероятно има някаква основателна причина, но тя едва ли касае повечето колеги.

    Предлагам да не постваме повече подобни питанки, защото и без това скандалът малко поутихна. Няма смисъл от допълнителни провокации. Съгласен?

    АБСОЛЮТНО !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Аз я скрих по мое лично желание. Никой не ми е влиял на това мое решение. Мисля преди отново да я покажа да я преработя в стил по-голяма сдържаност и цитиртане само на факти без персонални обиди. Това обаче ще ми отнеме време. Истината не трябва да се крие, но и не трябва да се прекалява с емоциите. Признавам си че наистина бях под влияние на силен емоционален стрес и в текстовете вложих и много обиди. Ами искам това да го премахна.
    Ами според доброто възпитание, е редно да се извиниш на тези, които си обидил.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    В случая аз се чувствувам потърпевш. Не аз я започнах тази история и не се чувствувам виновен за последствията. Моля те не ми го напомняй, че отвътре отново започва да ми кипи. Не ти го пожелавам някога през живота си да се чувстваш така, както аз се чувствам в момента. Затова много те моля - остави я тази рана да си зарастне сама и повече не я човъркай.

    Въпреки че в момента изглежда има някакво временно примирие, нищо не се е променило. И нищо вече няма да се върне по старому. НИКОГА !!! Дори и Ристис публично да ми се извини, което не го вярвам, затова и няма смисъл да го искам. Ако се обедините много хора и ме накарате да се извиня - тогава сигурно ще го направя, но повярвайте - НЯМА ДА Е ИСТИНСКО !!!
    Росимир Матеев

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Айде да не превръщаме "моделист" в "моделистика"!

    Адаш, остави двамата спорещи да се изяснят и не нажежавай нещата, МОЛЯ ТЕ!!!
    Георги Русинов

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Преди повече от година бях решил да не участвам в подобни теми.
    Но засега скритата тема "Истината за Моделистика" ме жегна, да кажа какво мисля.

    В modelistika.com имам 2-3 поста за последната една година. Причината за това са лютите заплахи и предупреждения към мен за това, че съм публикувал линкове към modelist.bg. Линковете бяха програма и регламент за състезание, което организирахме в Габрово. Естествено линковете бяха изтрити от властелина на modelistika. Няма да коментирам случката по-нататък има я описана подробно някъде из темите в този форум.

    Ще обърна внимание на резултата от отношението към мен респективно към организаторите на мероприятието и читателите на modelistika.
    Много просто читателите на modelistika, повече няма да намерят там информация за подобни мероприятия, организирани от Габровския клуб. Или поне няма да съм аз човека, който ще си направи труда да ги публикува там. Просто насила хубост не става.

    Форумът modelistika ще загуби много и от интересните теми и мнения на Матеев, но за това той няма ни най-малка вина. Не си мислете, че подкрепям Матеев щото ми е приятел. Нищо подобно, просто в конкретния случай нямам ни най-малки съмнения, кой е прав.

    Не мисля до обявявам война или да мразя някого, което съветвам и Матеев да направи. За мен modelistika в този формат ще бъде нещо безразлично. Като това не означава, че не уважавам хората, които пишат там и са вложили много труд в миналото. Но едно е сигурно случки като последната несправедливост ще доведат до бавно и сигурно оттегляне на потребителите на modelistika, към други форуми. В момента е най-големият форум на българските моделисти, но съм убеден, че при такъв начин на управление рано или късно ще се превърне във форум за обяви и постепенно ще залезе.
    Димитър Пенев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен