Quote Originally Posted by ge6aaaa3 View Post
Е, добре де. Щом има и без това предостатъчно кислород, защо тогава хората слагат турбокомпресори и NOS системи? Според мен, винаги ще остава кислород, но защо да не "натъпчем" повече горивна смес в цилиндъра, пък нека пак да си остане кислород. Неминуемо ще се увеличи мощността. Иначе и аз като се разчетах, разбрах, че маслото и кислорода много се обичкат, но ако кислорода се впръсква директно в цилиндъра точно когато сместа е най-сгъстена и предстои подаването на искрата? Естествено, ще е нужна електроника, която да управлява процесите.
Разпитвам, защото предстои да си вземам книжка, а във Варна има много добра писта за дрифт/напълно легална/. Смятам да си вземам една ладичка и да си правя експерименти, а тази /налудничева/ идея ме връхлетя без да пита.
Георги
не знам от къде четеш и къкво, но аналогията турбокомпресори и допълнително впръскване на кислород не е от ДВГ. Виж за газови турбини може. Или за двигател на Стирлинг.
Ама за Вътрешно Горене идеите са различни.
Това "Неминуемо увеличаване на мощността" от кое следва ?
Съвремените двигатели са с Алфа сензор - сеещаш ли се каква какафония става с управлението на тайминга и съответно за твърда работа, заради изтеглено напред горене чувал ли си. Освен газови сили съществуват инерционни. Кога увеличената газова сила, действаща върху буталото води до увеличаване на работа и от там на мощност? Обясни си ги тези неща преди щуротиите които си замислил.