Quote Originally Posted by ajcinema View Post
Негодуванието ми е насочено най-вече към различния аршин за заплащането на таксите. 10 лева всеки би платил, но 40 е много за повечето моделисти със скромни заплати. Така участниците се пресяват на практика според финансовите си възможности, а не според уменията си.
Разликата идва от наличие или отсъствие на членството в едно нещо, наричащо себе си БФА. Членството е отново само и единствено на база ПАРИ. Плащаш - член си. Не плащаш - не си. Аз не желая да плащам заплатата на г-н Едикой си от БФА, следователно не искам да членувам. Аз мога да сторя много за нещото, наричащо се БФА под формата на материални стимули и подпомагания, защото в това ми е силата, но БФА се интересува само от финансови такива. Аз мога да изработвам напълно безплатно всички рекламни и визуални материали на всички Бг мероприятия (реклама, транспаранти, купи, медали, пиедестали, пилони, фланелки и прочие), но БФА не се интересува от това, а само от членския ми внос.
От друга страна много искам да отида на едно хубаво мероприятие и да участвам, но изведнъж за това се плаща четворно.
Следователно аз се отказвам от плащането и респективно участието в подобни прояви и заедно с това изказвам позицията си в едно обществено достояние, каквото е този форум. Поправте ме, ако това е забранено и веднага ще сменя постовете си с поезия.
Но тъй като сметнах, че думата П О К А Н А се отнася и до мен, счетох за нужно да обоснова отказа си.
Георги, различния аршин е, че някои ВЕЧЕ СА ПЛАТИЛИ, а някои не са поискали да са членове на клуб, защо тогава трябва да има еднакъв аршин ???

Федерацията от скоро има ново ръководство. От следващата година членския внос за клуб ще е 20 (двадесет) лева. Ще има естествено и национален спортен лиценз и международен такъв, но това е за по-сериозните състезатели .... Федерацията не получава пари от организаторите на състезания, дори не съм чувал някой да е плащал такса 40 лв. , но така е прието в Наредбата и трябва да се спазва ....
Защото в Министерството, когато се отиде за съдействие, най-напред питат колко клуба имате, колко членове, колко Световни и Европейски шампиони и колко медали от международни състезания имате ....

За заплатите в БФА, в новия устав е записано, че членовете на УС не получават възнаграждение за своята работа, това което си чул, вече не е така .... Само за счетоводството ще се плащат, но не заплати а хонорар ....

За всички плащания към Федерацията са издадени съответните фактури, и занапред ще се издават също, не се притеснявай ....

Не е вярно, че не се интересуваме, от това, че правиш рекламни материали, досега ги е правил Сотир, също безплатно .... Това, че можеш да правиш купи и медали също ме интересува, защото правим постоянно, особенно за децата, сега предстои през октомври състезание и ще се радвам да помогнеш ....

Досега сами сме си печатали дипломите, или Сотир или аз на моя принтер ....