+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Програмиране на контролер в хеликоптерен режим

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    с. Лесидрен
    Мнения
    9

    Програмиране на контролер в хеликоптерен режим

    Може ли някои да ми обясни как се програмира този контролер http://rchobby.bg/product_info.php?c...products_id=50 в хеликоптерен режим на работа.Мотора е такъв http://rchobby.bg/product_info.php?products_id=396
    Искам само да уточня ,че нямам карта за програмиране,значи това трябва да стане с апаратурата.Включих всичко но мотора не тръгва.Само дава разни сигнали.Пробвах го с друг контролер и работи нормално.Значи явно новия контролер трябва да се програмира ,но аз не знам как.Има към него лист с инструкция но не разбирам достатъчно добре .Ще помоля някои точка по точка да ми напише какво трябва да направя.Поздрави и благодаря предварително!
    Тодор Попов

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Същият хубавец го мъчих и аз, но така и не успях да го настроя с апаратурата. Потърси някой с програмираща карта.
    Успех!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    с. Лесидрен
    Мнения
    9

    Успях да го накарам да тръгне ,но стана по случайност,след като криво ляво се опитах да подразбера нещо от инструкцията.Всичко става с стика за газта на апаратурата.Бута се в крайно положение,после се връща...изчаква се...Но аз като че ли по случаиност го направих ,а не е добре така.Редно е методично да се правят нещата стъпка по стъпка.А и освен това не знам как са му програмирани другите режими.Мисля че темата ще представлява интерес.Хубаво е да се съберат повече мнения и препоръки тука.
    Тодор Попов

  4. #4
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by Popov View Post
    Може ли някои да ми обясни как се програмира този контролер http://rchobby.bg/product_info.php?c...products_id=50 в хеликоптерен режим на работа..........................................Им а към него лист с инструкция но не разбирам достатъчно добре .Ще помоля някои точка по точка да ми напише какво трябва да направя.Поздрави и благодаря предварително!

    Контролера е перфектен и се настройва както от апаратурата, така и от карта търниджи (което е много лесно ) С апаратурата се настройва по следния начин : Стика на газта долу - включваш приемника и ако чуеш бързи сигнали, с тримера за газта сваляш още надолу почти до min., след което изключваш и наново включваш приемника - трябва вече да чуеш няколко сигнала и да спре да писука , и може да пробваш дали тръгва мотора.
    Но понеже е много дълго обяснението за настройка по-добре ми се обади на скайпа и ще ти обясня подробно. Скайпа ми е : rusi,petko
    Руси Петков
    0899248862

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    с. Лесидрен
    Мнения
    9

    Ок.Благодаря много.Тръгна всичко но трябва да съм сигурен как са и другите параметри(дали са настроени правилно)По късно ще се чуем на скайпа.Бих помолил също и ако е възможно да пуснеш някоя снимка с това как си прекарал кабелите на контролера и мотора на твоя модел?....снощи обмислях разни варианти къде е най- удачно ,и в същото време най прегледно.Отворил съм тема за тези хеликоптери в този раздел на форума защото виждам че стават популярни ,а и като качество на изработка(говоря за металния)не са никак ама никак за подценяване.До такова мнение стигнах.В чуждите форуми се пише доста за тези машинки щото са си класика в жанра,но не всеки знае добре англииски.Аз основно гледам из руските саитове,а от останалите само снимки и картинкиРедно е да се събере повече информация и то систематизирана и подробна ,а не откъслечна,която да е придружена с снимки и всичко останало.
    Тодор Попов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен