+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 24 от общо 24

Тема: Силитронов Мустанг

  1. #21
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by antoanrc View Post
    аз си изтеглих чертеж от този саит на Спитфайър. За сега съм напреднал толкова колкото ти с Мустанга
    надявам се до два дни да съм готов , и се надявам да литне.
    Ето малко снимки на въпросният самолет:
    Click image for larger version

Name:	IMAG0225.jpg
Views:	652
Size:	91.2 KB
ID:	3298Click image for larger version

Name:	IMAG0227.jpg
Views:	695
Size:	132.9 KB
ID:	3299Click image for larger version

Name:	IMAG0223.jpg
Views:	671
Size:	88.1 KB
ID:	3300Click image for larger version

Name:	IMAG0226.jpg
Views:	663
Size:	156.5 KB
ID:	3301Click image for larger version

Name:	IMAG0233.jpg
Views:	642
Size:	102.9 KB
ID:	3302Click image for larger version

Name:	IMAG0222.jpg
Views:	663
Size:	98.7 KB
ID:	3303Click image for larger version

Name:	IMAG0231.jpg
Views:	640
Size:	142.7 KB
ID:	3304Click image for larger version

Name:	IMAG0229.jpg
Views:	635
Size:	75.2 KB
ID:	3305Click image for larger version

Name:	IMAG0230.jpg
Views:	639
Size:	167.9 KB
ID:	3306Click image for larger version

Name:	IMAG0224.jpg
Views:	650
Size:	100.8 KB
ID:	3307
    Както виждате е малко грозен и крив, но важното е, че ще лети (поне така си мисля).
    Приемникът, който ще ползваме е Спектрум... само дето е без антена. Първоначално си мислихме, че това ще е проблем, но след като направихме няколко тестове, разбрахме, че няма за какво да са тревожим. Очевидно е, че с Антоан имахме проблеми при спойките, даже се вижда, че при буксата за батерията сме имали разтапяне, но поне при мотора и СК се се получи чудесно. Като цяло не се справихме особено добре, обаче така е като бързаме. Другият път - по-добре.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  2. #22
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Мустангът най-сетне хвръкна. Летеше точно като птичка със счупено крило. Най-неприятното нещо беше моторът - прекъсваше та прекъсваше. Мисля, че проблемът е в спийд контролера (прекалено слаб), но може и да е някъде другаде. Другият проблем беше в посоката на летене - завиваше силно наляво, но не с елерони, а с ръдер. Мисля, че проблемът може да е в ъгъла на мотора. Самолетът "умря". Обаче като цяло - голям смях ударихме тогава В същия ден аз осъществих първият си полет с 3D хели. За това съм много благодарен на Христо от Ловеч (Lidkin)! Но след много полети, хелито започна да ми прави огромни проблеми Ето и един списък със случките:
    1. Летях си из хангара. Батерията свърши и реших, че е време за кацане. Отнех газта и малко преди хеликоптера да докосне земята, той изведнъж се изсили със скорост назад (САМ!). Аз побегнах, но хелито успя да се прасне в мен. Отървах се само с одрасквания, но хеликоптера - не. Но пък аз счупих първите си лопатки и в момента ги пазя "като очите си". Странното е, че въпреки, че оправихме хелито, на следващия полет В ХАНГАРА, то спретна същия номер, но този път го овладях. Очевидно, хангара ми носи лош късмет и повече не бива да летя там.
    2. След като излязох от хангара, аз направих няколко безаварийни полета навън. Проблемът дойде чак на следващия ден. Сложих хеликоптера на асфалта, включих го и се отдалечих. Дам му малко газ - стои си на мястото. Дам му малко повечко газ - същата работа. Дам му пълна газ - дигне се един-два сантима от земята и пак тупва долу. Реших, че проблемът е в батерията (беше се надула от жегата). Сложих я пред климатика за около час-два (поспадна), заредих я и после пак навън. Този път стана още по-зле. В момента, в който докоснах конекторите, хелито развъртя пълни обороти и добре, че успях да го изключа преди да изрони зъбците. Този път свиках на помощ един приятел и му казах да държи здраво. Другите канали си работеха перфектно, обаче газта пак си въртеше. Реших че проблемът е в потенциометъра на газта при апаратурата и този път я изключих. Естествено, при включването, всички серва полудяха, но газта пак си въртеше. Тук вече си нямам на представа какво да правя.
    Но може и на хеликоптера вече да му дошло времето, защото той е на около пет-шест години
    Напоследък, моделизма никак не ми върви и честно казано, в момента си нямам абсолютно нищичко, което да лети
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  3. #23
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    А каква е апаратурата?
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  4. #24
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Апаратурата е точно тази, която дойде в комплекта. Просто нямам 6канална апаратура. В момента карам с ето тази: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...V2_Mode_2.html , но ще си купя и по-хубава
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен