+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 21

Тема: HK-450GT CCPM 3D скоро и при мен!

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Николай, напълно сте прав!
    Аз също не обичам еФтините работи и знам, че излизат по скъпо, ама новобранец като мен да тръшне в земята 6-700 лева...ми нали и махленските кучета ще му се смеят
    Днес очаквам да ми дойде кита и започвам с въпросите.
    Според г-н "Мануал" от Алайн всички лагери и болчета се лепят, та въпроса ми е според вас с кои лепила достъпни на БГ пазара ги лепите, да си накупувам.
    А за снимките, ще пускам поне това го мога добре


    ----------------------------------------

    Edit:

    Кита е при мен, обаче опашния механизъм нещо не ми харесва. Като движа на ръка лосчето, се усеща едно "прехрупване" , дали самата ост не е довършена от китаеца-оризоядец! Или да купя оригинална?
    Последна редакция от tishovsx; 29.04.2011 на 11:59.
    Тихомир Тодоров

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    лепилото е локтайт 243 http://www.kartstore.de/product_info...ducts_id=15757 много вероятно и, най вече сигурно е ,че тотала на китайския няма да е много по малка сума, а докато литне като истински дори ще надхвърли цената на едно супер комбо, в което получаваш хубави, лопати, лагери и материали създадени да издържат известни натоварвания за разлика от евтиния.Та дори и лепилата,грес и дребни инструменти.А за електрониката да не говорим.
    Николай

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Nikolay
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    248

    Quote Originally Posted by tishovsx View Post
    Николай, напълно сте прав!
    Аз също не обичам еФтините работи и знам, че излизат по скъпо, ама новобранец като мен да тръшне в земята 6-700 лева...ми нали и махленските кучета ще му се смеят
    Днес очаквам да ми дойде кита и започвам с въпросите.
    Според г-н "Мануал" от Алайн всички лагери и болчета се лепят, та въпроса ми е според вас с кои лепила достъпни на БГ пазара ги лепите, да си накупувам.
    А за снимките, ще пускам поне това го мога добре


    ----------------------------------------

    Edit:

    Кита е при мен, обаче опашния механизъм нещо не ми харесва. Като движа на ръка лосчето, се усеща едно "прехрупване" , дали самата ост не е довършена от китаеца-оризоядец! Или да купя оригинална?
    Разглобяваш,оглеждаш и разбираш после всяко болтче се лепи и се стяга с чувство ,за да не повредиш резбите и гнездото за инструмента.
    http://www.heliproz.com/images/Trex%...E%20Manual.pdf
    Николай

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    450 китовете на Hobby King са свестни. Много сме летели с тях и гафове поради конструктивен недостатък почти не е имало. Е има си известни тънкости при Pro версията (троши се стойката на опашното серво), но иначе всичко друго си е наред.

    За 450 на Hobby King мога да направя следната препоръка:

    НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ФАБРИЧНИТЕ СГЛОБКИ !!! Става въпрос за готовите глави. Развийте им болтчетата едно по едно и ги залепете. Същото важи и за всяко едно болтче по хелито - задължително се лепи. Болтчетата в основата, които държат стабилизиращите щанги на опашката, директно се развиват и се заменят с по-дълги и малко по-дебели видии (иначе се развиват още на първия полет).

    И още един съвет - след ремонт по хелито и лепене на болтчетата не трябва да се лети поне 3-4 часа, а още по-добре да измине една цяла нощ. Проблема е, че лепилото за болтчета съхне сравнително бавно, и ако веднага литнете, болтчетата ще се поразвият малко и после ще залепнат в развито състояние.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Благодаря ти!
    Само нещо да попитам, HK450GT е копие на T-Rex 450SE или T-Rex 450SE V2 да знам кое ръководство да гледам и какви са разликите, щото аз нещо не ги виждам или не знам къде да гледам.
    И друго, не ми се ще да се отчайвам още в началото, толкова ли е зле тоя кит, да вадя ли чука!
    Тихомир Тодоров

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не се отчайвай. Това е част от хобито. Проблеми и тънкости има и при марковите хеликоптери. Всеки модел си има своята ахилесова пета. Нищо не е идеално на този свят и ако искаш да избегнеш някой проблем, чети форумите и слушай какво ти казват тези, които са си патили. Живот и здраве и ти ще понатрупаш опит и ще започнеш да даваш съвети на начинаещите. Няма как - пътя е трънлив, но това не трябва да те отчайва, а напротив - трябва да те амбицира. След като някой го може, значи го можеш и ти.

    Колкото до HK450GT - нямам си никаква представа на кой модел е аналог. Когато започнеш да купуваш части - ще се ориентираш само по картинката.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Здравейте отново!
    Като казах, че толкова ли е калпав тоя кит! Ами да, толкова е калпав, опашната ост е крива да не говорим за луфтове. Главата до колкото разбирам от механика е меко казано недовършена, всички щангички не са в размери и като почна на някой да ги вкарвам в размери, се оказва, че не ми достига резба. Та главата ще остане за части или ако някой е мераклия ще му я продам, на символична цена.
    Ще търся на ибей друга глава...ама и там са боклуци за по 15 долара...
    Тихомир Тодоров

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    Здравей,
    бих те посъветвал преди да предприемеш каквото и да е да се видиш с някой , дето има опит. Нека ти се изясни картинката. Говоря за виждане очи в очи.

    Изясни си как работи CCPM и опашката с жирото. За началотова ти е достатъчно да прецениш какво си си купил и какво ще си купиш.

    Виж шарнирните съединения движат ли се свободно в ябълките, виж луфта на еднопосочния лагер на главното колело-натисни от едната страна зъбчатката и ако лагера блокира го смени с оригинален.

    виж луфта на опашката също , а бе има какво да се поинтересуваш.

    По нататък - двата баланса на лопатите тракинга им , изобщо темата е малко неизчерпаема , за това най-разумното е да сглобяваш да правиш снимки и ако можем ще ти помагаме.

    Според мен сега купи апаратура най-веюе-там избора е сравнително лесен -купи си нещо добро в цена качество. Има теми из форума.

    После покарай на симулатора и същевременно с това бавно и славно си сглобявай кита.

    Moдела ти е клонинг на В2 , а версия едно и версия две се различават по главата-частта с блейд холдерите и щангата и лагерите свързани с тях са чувствителата разлика.

    Помисли си за соло про или по -добре eflite blade msr , а този кит го продай и после си вземи истинска 450тка. НЕ Е СЪЩОТО и бъговете в кита НЕ се компенсират с пилотски умения.

    Накратко нещата почват така:

    1.апаратура,после симулатор , после blade msr - останалото е пари на вятъра, след известно време - около 200 часа симулатор, почни да мислиш за китове и електроника.
    Последна редакция от zbytsam; 01.05.2011 на 15:14.
    Евгени Екимов

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Благодаря Евгени!
    Еднопосочния лагер е добре, но малкото зъбно колело е криво. Основните лагери са с голям луфт както и тези на опашката. Шарнирните съединения (пластмаските) са за изхвърляне.
    Разглобил съм главата и опашката, нямаше нито на едно болтче лепило, което е добре за раглобяване. Но ако човек не огледа всичко ще иде на вятъра главата след като се развъртят перките. Опашната зъбчатка (пластмасовата) е със изместен център.
    За сега го оставям така кита. Ще си го сложа на секцията да си го гледам, да ми напомня какъв съм дивак. Едно на нула за кита!
    Тихомир Тодоров

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен