+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 7 от общо 7

Тема: Първият ми ДВГ модел.

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    17

    Първият ми ДВГ модел.

    Здравейте.

    Преди време реших да си направя и аз един двг модел, но поради различни събития направата на модела беше забавен във времето.

    Наскоро започнах модела. Първо си направих, чертежи на отделните елементи и на целият самолет. Като база на модела беше използван calmato 40 sport, но съответно го промених за да е по-лесен за изработка като първи модел

    Ето и снимки на начертания самолет:





    След като бях направил чертежи на всички елементи на самолета Gogo55 ми изряза на лазер отделните части на самолета за което съм му много благодарен.

    Тук се виждат само елементите на тялото, защото за крила ще използвам крила от друг двг модел претърпял близка среща с земната повърхност. Използвам неговите крила, защото са индентични с тези на calmato 40.

    Скоро ще покажа още снимки от напредъка на самолета. Бавно пускам мненията поради това, че съм много зает в момента.

    Дано се получи добър самолет

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by HristoNN View Post
    Здравейте.

    Преди време реших да си направя и аз един двг модел, но поради различни събития направата на ...

    Дано се получи добър самолет
    Поздравления за добрия избор, Калматото се е доказал във времето като идеален самолет и се хвали във всички форуми по света. И моя ТР46 е нещо подобно на калмато, та съм много доволен от летателните качества, техническото облужване, както и от ремонтите който са лесни и бързи.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    17

    Ето и няколко снимки на тялото. Има още работа по него. Слепени са отделните страници и ребрата, трябва да затворя и кабината отгорна страна.











    Днес ми остана малко време да кача тези снимки. Надявам се тези дни да ми остане време да кача останалите снимки с напредването на модела. За съжаление доста време изгубих поради независещи от мен причини и самолета изостана доста.

    Този модел ще го карам с мотор PDP 10 кубиков. С такъв разполагам.

    Извинявам се за лошите снимки. Видях качеството им чак като да побликувам. Довечера ще потърся по-добри снимки да ги сменя.

    Млко променени снимките поне да се виждат на екрана :)
    Последна редакция от HristoNN; 31.07.2013 на 07:49.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    17

    След като най-сетне се пооправих и успях да стана от леглото. Днес успях да направя хоризонталният и вертикалният стабилизатор и да ги напасна към тялото.
    Също така залепих и кабината на самолета и си изрязах едно ребро с което да подсиля зоната за захващане на мотора, а и съм го направил по-голямо за да може зад него да поставя капачето за обслужване на резервоара.
    За съжаление днес неможах да направя снимки, но утре ще направя снимки и ще ги кача.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jul 2011
    Живее в
    Троян
    Мнения
    65

    Браво!!! До тука изглежда много добре.
    Цветан Славков "Slavkov flight"

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    17

    Ето и малко снимки:
    Хоризонталният и вертикалният:



    Мястото за резервоара и мястото за капачето за обслужване на резервоара:



    Тялото:






    Скоро ще покажа още от напредването на модела.

  7. #7
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Браво, много добре става
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен