+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: проблем с управлението на опашния ротор на trex 450

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2012
    Живее в
    варна
    Мнения
    2

    проблем с управлението на опашния ротор на trex 450

    Здравейте господа и дами любители на хеликоптерите!От 2 години си играя с 4 канални хелита от серията найн ийгъл,като подкарах и строших по едно от соло и соло про 2 .Та сега си взех trex 450 v2. След 3 месеца на симулатор го изкарах на поляната и след 20 сек. полет се поразби леко с фрактури за около 20$.След оглед установих,че съм се разбил заради невключено жиро,но това не е най-голямата ми мъка.След ремонта разбрах също,че имам проблем с опашния ротор,при включване на акумулатора сервото започва да жужи,управлява се неадекватно,а в същото време сервото загрява и отказва за минута.Така се държеше и при първия полет,но не му обърнах внимание.Сега с повече мисъл и задаване на правилните въпроси се надявам да полетя нормално.МОЛЯ ВИ,дайте ми идея откъде е този проблем!!!!Сервото за опашния ротор се свързва към жирото,ако трябва него да сменя ще го сторя.Благодаря предварително за съветите и идеите!(От малките хеликоптери ми останаха 4 канални дистанционни,ако на някого му трябват ги дарявам )
    Последна редакция от julio1972; 02.10.2012 на 21:30.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Най вероятно сервото си е отишло,по-точно моторчето.Сменяй го.
    Пламен Първанов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2012
    Живее в
    варна
    Мнения
    2

    сервото е ново,а и нали знаете-нация техническа,свързах всички други сервота към конектора на жирото ефекта е същя .Хелито е готово асамблирано от ибей и е клонинг на TREX 450 V2

  4. #4
    Наблюдател Аватар на IVANSAPA
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16

    Варненските хеликоптерджии са много готини пичове.Надали ще ти откажат помощ.Потърси ги.Много,много,много е пожелателно облитането на едно хели да го направи човек,който си има представа от това.Да не се окаже, че без да искаш си "дръпнал ръчната".Мисля, че момчетата летят на игрището в Аспарухово,на някаква поляна към Белослав и .....
    Иван Ангелов - Пловдив

  5. #5
    Наблюдател Аватар на starfighter
    Регистриран
    Nov 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    12

    Оправи ли сервото колега? От мен ти съвет не се хвърляй направо на хели клас 450. Купи си нещо по малко и по здраво от клас 100 или 120. Симулатора си е все пак е само на екрана на компа и катастофите не струват пари. 100тички има до 100евро и са доста издръжливи, знам го от личен опит. Има и друга възможност .Нарича се авто пилот, или автостабилизация . С доставката излиза около 90евро , обаче ти икономисва много фактури за части и в твоя случай ще ти замести жироскопа ,защото в комплекта има жироскоп и т.н.. Ето ти една страница да погледнеш . Нещата са с свободна доставка, с други думи не плащаш доставката.http://www.oomodel.com/kds-flymentor...zer-p-457.html

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен