+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Лепило за феродо

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Лепило за феродо

    Моля, споделете какво лепило използвате за феродото на камбанката и какви видове феродо.

    В частност - някой лепил ли е с СА лепило и какви са резултатите?

    Моля за отговори САМО от хора, които са го правили!
    Георги Русинов

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Класиката е с фенолно бф-6, но вече май няма. Предимства- по-добра адхезия към феродото ,за сметка на тая към метала . След 6 година здравината намаля с 40 процента- това от руски справочници.
    Иначе лепя с епоксид- пробвах наскоро с бизон спирачка на телфер. Преди лепях с разни бъркочи шведски ,но свършиха , после с руското д-9 ,но свърши. С бг еп-тата ,не съм пробвал ,но много са редки и потичат. Опита ми е от 1000 произведени накладки, без отлепяния. Не се връзвай на феродата с предварително нанесено лепилои запечатани херметично- минала им е гаранциятаи са стари и може и да не стане.
    Ако искаш технологията- на лични, или ако има интерес и в темата може.
    Предимствата са и недостатъците на фенолното и обратно, но ти си решаваш.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    БФ-6 имам. Става дума за различни неща и аз затова помолих за мнения от "патили".

    Обяснявам: феродото на съединителите на ДВГ вертолетите най-често не е онова феродо, което се ползва в автомобилите. Става дума за една лигава гумена лентичка, която се лепи за вътрешния диаметър на камбаната.

    Защо пуснах тема:
    Защото има два вида феродо. Едното наподобява това в автомобилите и по правило се лепи с бавновтвърдяваща смола.
    Другото, за което аз питам е от такъв материал, че никоя епоксидна смола няма нужната адхезия. Затова са ми нужни мнения. Има из чуждестранните форуми подробно описание на процеса, но с СА лепило. Притеснява ме температурата, защото СА не е устойчиво на температури над 60 градуса.

    Затова мисълта ми клони към полихлоропреновите или полиуретановите лепила. Имат адхезия и към метал, и към "гума", а в същото време са доста по-издръжливи на температури (поне до 85-90 градуса със сигурност издържат).


    Така или иначе вече работата е свършена, феродото е залепено. В събота и неделя ще има сериозни тестове и ако всичко е ОК, ще споделя опит.


    П.п. Както става ясно, търся алтернатива на "специализираните" баш за тая цел маркови лепила. Не от икономическа гледна точка, а заради възможността да се реагира бързо.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен